Hankook – spolehlivý partner pro řešení mobility  |  Truck & business 4 / 2021  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 4 / 2021 » Hankook – spolehlivý partner pro řešení mobility

Hankook – spolehlivý partner pro řešení mobility

 
hankook

pátek, 19. listopadu 2021

Prémiový výrobce pokrývá širokou škálu aplikací od dálkové dopravy a terénního použití na stavbách až po dálkové autobusy a nákladní automobily a autobusy v centru města. V závislosti na tom, zda jsou pneumatiky určeny pro řídicí nápravu (kterou lze použít i na všech ostatních nápravách), pro hnací nápravu nebo pro přívěsy, dezény jsou vždy optimálně navrženy pro jejich specifické požadavky.

 

Koncept Hankook SmartLife
Společnost Hankook nabízí svým partnerským vozovým parkům a prodejcům nejnovější dezény pneumatik, technologie materiálů a výrobní inovace a pravidelně modernizuje svůj sortiment. Při vývoji se automaticky zohledňuje možnost opětovného prořezání a protektorování. Každá pneumatika Hankook má pod běhounem 5–9 mm dodatečné pryže, která umožňuje protektorování pneumatiky a zvyšuje kilometrový výkon až o 25 %. Hankook také investoval do vytvoření robustní, vysoce kvalitní kostry, která je navržena tak, aby ji bylo možné protektorovat nejen jednou, ale i vícekrát. Služba Hankook Alphatread pro protektorování bude v České republice dostupná od příštího roku. Ta umožňuje dosáhnout až 100 % kilometrového proběhu nové pneumatiky při současném snížení nákladů a při stejné úrovni výkonu. Opakované protektorování a obnovování pneumatik v rámci konceptu Hankook SmartLife Solutions může prodloužit celkovou životnost nové pneumatiky až o 250 procent. Kromě ekonomických výhod je třeba vzít v úvahu také mnoho ekologických aspektů, z nichž jedním je například to, že protektorováním se ušetří přibližně 70 procent surovin, které by se použily na výrobu nové pneumatiky.

Nové pneumatiky SmartFlex určené pro regionální a dálkovou dopravu
Nové pneumatiky Hankook SmartFlex AH51 pro řídicí nápravu a SmartFlex DH51 pro hnací nápravu budou postupně k dispozici v příštím roce. V rámci portfolia nákladních pneumatik Hankook pokrývá úspěšná řada SmartFlex mimořádně širokou škálu použití. Díky certifikaci 3PMSF se tato řada rozšiřuje na celý rok, od regionální a místní distribuční dopravy až po dálkovou dopravu a stavební aplikace. 3D lamely se samoregeneračními prvky zabudovanými do běhounu se objevují po dosažení 40- až 70procentního stupně opotřebení dezénu. Úkolem těchto „regeneračních“ drážek je zablokovat bloky běhounu při valivém pohybu. V závislosti na opotřebení je tak zajištěna vyšší celková stabilita běhounu a s ní i delší kilometrový proběh po celou dobu životnosti. Díky nim je pneumatika také robustnější a méně náchylná na vnější vlivy, jako je například špatný povrch vozovky. U obou nových běhounů pneumatik je kilometrový proběh prodloužen o 15 % u řídicí nápravy a o neuvěřitelných 20 % u hnací nápravy ve srovnání s jejich předchůdci. Snížení valivého odporu pneumatik SmartFlex AH51 a DH51 o 10 procent pomáhá ještě více snížit spotřebu paliva. Oba nové běhouny jsou rovněž založeny na konceptu Hankook SmartLife, který se zaměřuje na udržitelnost.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz