Příslušenství, garážová a servisní technika na veletrhu Czechbus  |  Truck & business 4 / 2018  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 4 / 2018 » Příslušenství, garážová a servisní technika na veletrhu Czechbus

Příslušenství, garážová a servisní technika na veletrhu Czechbus

 
veletrhy-vystavy

čtvrtek, 22. listopadu 2018

Dominantním novinkám mezi autobusy jsme věnovali pozornost vpředu magazínu T&b 4/2018. Tuto stránku zasvětíme příslušenství a garážové technice. Veletrh patřil i neméně zajímavé skupině výrobků, bez nichž si nelze provoz autobusů představit. Porozhlédli jsme se tedy rovněž po centrálním a levém křídle Výstaviště Praha-Holešovice.

 

Doprovodný program
Vzhledem k tomu, že v úvodní stránce zabraly převážnou plochu autobusy, zmíníme se v následujícím textu stručně o doprovodném programu, zejména o konferencích, které na veletrhu probíhaly. Za všechny uvedeme alespoň dvě nejvýznamnější konference. První den to byla v Konferenčním sále přednášková akce Veřejná doprava „on line“, na niž druhý den navázala konference o elektrických autobusech pro město. Další akce potěšila zejména milovníky veteránů. Na rozlehlé ploše na konci levého křídla připravil totiž tradiční prezentaci RTO klub.

Mezi exponáty
Z drobného příslušenství nás zaujala novinka na stánku Eberspächer v podobě elektrické klimatizace AC 403 E G2. Za zmínku stojí, že tato jednotka je z výroby naplněna ekologickým chladivem R134a. Najdeme ji i v nejnovějším autobusu SOR.

Při vstupu do levého křídla padl každému do oka stánek společnosti Miteral, viz přiložený snímek. Jejím hlavním produktem jsou bezsloupové plošinové zvedáky pro těžká užitková vozidla.

Velká výstavní plocha patřila jako obvykle společnosti AD Technik s expozicí Optim Tire, nabízející profesionální řešení pro správu nákladních pneumatik.

Novinku v ovládání retardéru nabídla renomovaná firma Telma. Induční brzdy v provedení Axial jsou určeny k montáži mezi převodovku a poháněnou nápravu, zatímco Focal se montuje přímo na převodovku nebo rozvodovku s určením zejména pro autobusy s motorem vzadu a tahače s krátkým rozvorem.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz