Ekologicky a účinněji  |  Truck & business 4 / 2011  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 4 / 2011 » Ekologicky a účinněji

Ekologicky a účinněji

 
image2236

V minulém čísle jsme přinesli první informaci o vstupu německé firmy Kiesling na náš trh. Poradenství, servis a prodej v České a Slovenské republice svěřil Kiesling společnosti Kalcev. Na tiskové konferenci, která se konala 13. října v Praze, jsme...

 
V minulém čísle jsme přinesli první informaci o vstupu německé firmy Kiesling na náš trh. Poradenství, servis a prodej v České a Slovenské republice svěřil Kiesling společnosti Kalcev. Na tiskové konferenci, která se konala 13. října v Praze, jsme měli možnost bližšího seznámení s typizovaným produktem německého nástavbáře.

Mobilní chladírenská a mrazicí technika je rozhodně velmi specifická. Ani velcí výrobci při hromadné produkci lehkých i těžkých nákladních vozidel nemontují chladírenské „speciály“ na vlastních montážních linkách, ale příslušné nástavby se obvykle připravují a usazují u vybraných nástavbářských firem. Jednou z nich je firma Kiesling. V oblasti mrazírenských a chladírenských nástaveb je na německém trhu jednou z nejžádanějších.

První krůčky k zákazníkovi
Rodinná firma s téměř čtyřicetiletou tradicí sídlí v městečku Dornstadt-Tomerdingen nedaleko Ulmu, kde v moderních halách s 90 zaměstnanci vyrábějí na 1200 chladírenských a mrazírenských nástaveb ročně. První krůčky k českému zákazníkovi zahájila prezentací vozidel, jejichž základem jsou mercedesy, a to zejména vozidla typových řad Atego a Sprinter. Česká republika je tedy 23. zemí, kde má Kiesling své zastoupení. Nutno poznamenat, že Kiesling si vydobyl u německé „jedničky“ díky kvalitě nástaveb pozici systémového partnera. Spolupracuje ovšem nejen se společností Daimler AG, ale nástavby montuje na podvozky všech renomovaných značek. Podívejme se na dvě zajímavosti, které přispěly jednak k účinnějšímu využití chladírenské techniky, jednak k ekologické likvidaci vyřazených nástaveb.

Cool Slide II
Pro dopravce je rozhodující záruka kvality přepravy, s čímž souvisí problém spočívající ve ztrátách teploty při vykládce, kdy zůstává přístup do nástavby otevřený.

Všechny dosavadní podpůrné systémy pro udržení chladu nemohly ztrátě chladných teplot během vykládky účinně zabránit, silné změny teplot často narušily kvalitu zboží a vedly ke ztrátám. Systém Cool Slide® zabraňující oteplování temperovaného prostoru však tomuto prokazatelně zabraňuje. U nejnovějších provedení je instalován zdokonalený systém označený Cool Slide® II. Pracuje takto:
Běžná pevná neflexibilní stěna je nahrazena posuvnou stěnou sestávající ze třech segmentů (clon) rozdělujících temperovaný prostor na dvě „komory“, přičemž se v jedné převáží mražené a v druhé chlazené zboží. V jednom segmentu posuvné stěny je umístěn ventilátor s termostatem.

Upínání pomocí magnetů spojuje clony navzájem v jeden celek. Clony jsou vyrobeny z materiálu schváleného pro styk s potravinami, lze jej snadno čistit. Při nakládce lze clony upevnit na střeše, aby nepřekážely.
Na pořízení příčky Cool Slide®II lze využít možnost podpory z evropského programu De-minimis, což dělá tuto variantu obzvlášť atraktivní. Dovybavení nástavby příčkou Cool Slide®II si lze jednoduše nechat namontovat v autorizovaném servisu Kiesling, nebo je možnost provést si montáž i svépomocí. Montážní sestava obsahuje podrobný návod. Více informací na www.kalcev.eu.

Celý článek najdete v časopisu Truck & Business 4/2011


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz