CZECHBUS  |  Truck & business 4 / 2011  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 4 / 2011 » CZECHBUS

CZECHBUS

 
image2240

Výstaviště v pražských Holešovicích se stalo po tři dny (od 3. do 5. 11.) svědkem konání Středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS 2011. Ne veletrhu se představilo 17 značek s vozidly všech velikostí a kategorií. První dva dny byly...

 
Výstaviště v pražských Holešovicích se stalo po tři dny (od 3. do 5. 11.) svědkem konání Středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS 2011. Ne veletrhu se představilo 17 značek s vozidly všech velikostí a kategorií. První dva dny byly určeny pro odborníky, sobota patřila veřejnosti.

Po prvním neúspěšném pokusu soustředit v Praze „autobusovou smetánku“ (tehdy se ovšem na pořadatelství akce v Letňanech nepodílela Incheba) se letos podařilo uspořádat pro odbornou veřejnost rozhodně zajímavou akci. Tak na nás alespoň působila pražská, resp. česká premiéra veletrhu CZECHBUS v první den, kdy jsme měli možnost v důstojném prostředí renovovaných pavilonů prohlédnout si nejnovější produkci z oblasti autobusů, jejich příslušenství a servisní techniky.

Poprvé v Praze

Kromě reprezentativní přehlídky dominantních výrobců autobusů, mezi nimiž jsme postrádali kupř. značky DAF, Daimler, VDL, VanHool, ale také domácí SOR, byly k vidění kromě 36 autobusů desítky produktů zaměřených na veřejnou dopravu. Mimořádná pozornost byla věnována „čistým pohonům“. Do této oblasti směřovaly nejen novinky na stáncích tuzemských i zahraničních vystavovatelů, ale i doprovodný program, který zaujal zájmem o tuto tématiku, ať již máme na mysli konferenci Sdružení pro dopravní telematiku či workshop Ústavu jaderného výzkumu Řež – Vodíkové technologie. Vhodnou součástí doprovodného programu byly i semináře České plynárenské společnosti a RWE – Využití CNG v městské dopravě a ministerstva dopravy – Integrovaná veřejná doprava + nové požadavky na technické vybavení vozidel. U příležitosti veletrhu se rovněž uskutečnilo zasedání sdružení dopravních podniků ČR.

Pořadatel - Incheba - si věří. Již dnes s odvahou zve na 2. středoevropský veletrh autobusové dopravy, který by se měl uskutečnit od 15. do 17. 11. 2012! Na tomto místě je nutné vyzdvihnout podíl generálního partnera – Dopravního podniku hl. m. Prahy na realizaci veletrhu.

Nahlédněme již alespoň do některých expozic. V prohlídce se zaměříme na vytipované české novinky mezi autobusy, z nichž mnohé slavily světovou premiéru dva týdny před touto akcí v Nizozemí, jiné si počkaly na Prahu. Skutečnost, že se nedostane v tomto referátu na všechny, je způsobena omezeným prostorem, který můžeme této akci věnovat. Výrobce velkých autobusů (25 a více míst) uvádíme v abecedním pořádku. Abecedně jsme seřadili i vystavovatele uváděné v druhé části referátu, v níž se věnujeme nejen nástavbářským firmám, ale zejména příslušenství určenému ke zvýšení ekologické přijatelnosti vozidel.


Celý článek najdete v časopisu Truck & Business 4/2011


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz