Avia jede do světa  |  Truck & business 4 / 2011  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 4 / 2011 » Avia jede do světa

Avia jede do světa

 
image1991

Na sklonku září pozvalo vedení společnosti Avia Ashok Leyland Motors s.r.o novináře na pravidelnou tiskovou konferenci, na níž se dozvěděli nejen o současném stavu prodeje, ale i o plánech na nejbližší měsíce. Bilancování Avia prošla od poslední...

 
Na sklonku září pozvalo vedení společnosti Avia Ashok Leyland Motors s.r.o novináře na pravidelnou tiskovou konferenci, na níž se dozvěděli nejen o současném stavu prodeje, ale i o plánech na nejbližší měsíce.

Bilancování
Avia prošla od poslední změny majitele v roce 2006 obdobím náročného procesu integrace do globálních plánů indické společnosti Ashok Leyland Ltd., která je součástí a vlajkovou lodí „obří“ skupiny Hinduja Group, globální holdingové společnosti, která kromě automobilového průmyslu podniká i v dalších oblastech. Připomeňme, že Ashok Leyland je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel a autobusů – jen v loňském roce vyrobil celkem 94 000 vozidel! Díky této spolupráci se z lokálního výrobce nákladních vozidel pro střední a východní Evropu stala Avia v posledních letech globální značkou - Ashok Leyland pomohl Avii nejen překonat odbytovou krizi v letech 2008 - 2009, ale ve společných projektech jí otevírá zcela nové trhy.

Levně a účelně
„Propojení produktového portfolia Avia a Ashok Leyland odpovídá novému trendu v automobilovém průmyslu, který odstartovala poslední globální krize. Tlak na snížení jak výrobních, tak provozních nákladů vozidel roste a jedinou odpovědí na tuto poptávku v celosvětovém měřítku může být spojení západních technologií a výrobních i obchodních kapacit rychle rostoucích trhů v Asii a Jižní Americe. Výsledkem spolupráce pak bude nabídka kvalitních a současně dostupných a ekonomicky velmi efektivních vozidel pro zákazníky z celého světa,“ představil dlouhodobé plány člen nejužšího vedení a prokurista společnosti Avia Ashok Leyland Motors s.r.o. Tomáš Jiřička.
Dnes se v letňanském závodě vyrábějí moderní vozy s motory Euro V, které se mohou rovnat s konkurencí velkých evropských výrobců. Avia nachází odbytiště svých výrobků v oblasti podpory elektromobility – v USA jezdí stovky elektromobilů Smith Electric s podvozky a kabinami z Letňan“, uvedl šéf marketingu a poprodejních služeb Avia Ashok Leyland Motors s.r.o. Michal Bačkovský.

Celý článek najdete v časopisu Truck & Business 4/2011

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz