Profil autodopravce: JAPO - autodoprava  |  Truck & business 4 / 2010  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 4 / 2010 » Profil autodopravce: JAPO - autodoprava

Profil autodopravce: JAPO - autodoprava

 
image1871

Soupravy označené JAPO můžete potkat ve všech sousedních zemích. Denně se rozjíždí stovka vozidel z jižní Moravy se zbožím od 1 kg do 24 tun na všechny světové strany. Na zkušenosti s podnikáním jsme se zeptali jednatele firmy JAPO – autodoprava...

 
Soupravy označené JAPO můžete potkat ve všech sousedních zemích. Denně se rozjíždí stovka vozidel z jižní Moravy se zbožím od 1 kg do 24 tun na všechny světové strany. Na zkušenosti s podnikáním jsme se zeptali jednatele firmy JAPO – autodoprava s.r.o. Igora Janulíka.

Můžete na úvod stručně charakterizovat Vaši firmu?
Naše společnost se zabývá mezinárodní a vnitrostátní kamionovou dopravou, disponujeme vlastním vozovým parkem, který neustále modernizujeme a rozšiřujeme. Aktuálně vlastníme 118 nákladních vozidel, které jsou připraveny přepravit zásilky v širokém hmotnostním spektru – od 1 kg do 24 tun. Největší pokrytí máme v Itálii, kde garantujeme takřka 100% denní pokrytí našimi vozidly, mimo to jezdíme i do okolních zemí, jako jsou Rakousko, Německo, Švýcarsko, Slovensko, Slovinsko a Polsko. Souběžně provozujeme vlastní veřejnou čerpací stanici, myčku nákladních vozidel a sklad paletového zboží pro naše zákazníky.

Jaké dopravní prostředky přednostně využíváte a jak zajišťujete rozvoz konečným zákazníkům?
Vlastníme jak menší vozidla, 12tunové vozy s vlekem, tak i velké 44tunové kamiony s návěsy. V našem skladu provádíme třídění, skladování, přebalování a připravujeme rozvoz konečným zákazníkům.

Dáváte při rozšiřování vozového parku přednost konkrétním značkám?
Ano, kromě posledních tří Avií, s nimiž jezdíme pouze speciální vnitrostátní přepravy, máme motorová vozidla výhradně značky DAF a návěsy Schmitz. Mít jednotný vozový park má samozřejmě výhody, co se týká náhradních dílů, servisu a údržby.

Ve Vašem vozovém parku jsou kromě tahačů a těžkých nákladních vozidel rovněž lehké nákladní automobily. Jaké typy vlastníte?
Máme pouze dvě 3,5tunové dodávky (Volkswagen a Mercedes), které nám, v případě zájmu zákazníků, zajišťují expresní přepravy.

Jací jsou Vaši největší zákazníci?
Jsou to výrobní firmy: strojírenské, elektrotechnické, automobilní i potravinářské. Dále zajišťujeme dopravu velkým nadnárodním spedičním firmám, a to jak z ČR, tak i ze zahraničí. Pro zahraniční zákazníky provádíme i kabotáže v jejich zemích.

Jaký druh nákladů dokážete převážet?
Všechny typy a druhy nákladů, které je možné převážet plachtovými vozidly včetně zboží podléhajícího režimu ADR.

Jaký unikátní transport jste v poslední době realizovali?
Dlouhodobě spolupracujeme v zajišťování dopravy pro divadlo Husa na provázku při jejich turné po ČR a státech Evropy. Zde musíme provádět speciální nakládku kulis a kostýmů včetně jejich zabalení na vozidlo.
Další velkou zajímavostí byla doprava dvou medvědů z berlínského letiště do brněnské ZOO, kterou rovněž zajišťovala naše firma.

Jaké zkušenosti máte s kvalitou a cenami nafty u čerpacích stanic u nás a v zahraničí?
Mimo vlastní čerpací stanici, kterou si necháváme zavážet pohonnými hmotami značkových firem, tankujeme i v zemích, kterými projíždíme. Máme proto zkušenosti z různých zemí a musím říci, že jsme rozdíl v kvalitě pohonných hmot u nás a v zahraničí nepocítili. Velkou výhodou pro naši společnost je ale fakt, že v případě hlášení velkých mrazů zajistíme na naší stanici kvalitní arktickou naftu, a tím dokážeme předejít neočekávaným situacím se zamrzáním pohonných hmot.

Jaký systém používáte pro sledování pohybu vozidel?
Po dlouhém testování a zkušebním provozu jsme si vybrali systém Echotrack. Obrovskou výhodou tohoto systému je ochota výrobce přizpůsobit se podmínkám našich potřeb a umožnit nám individuální výstupy pro jednotlivá oddělení firmy (techniky, dispečery, mzdové účetní atd.).

Jaké procento vozidel Vašeho vozového parku plní emisní normu Euro 5?
V současné době emisní normu Euro 5 plní 77 % vozového parku. Nová vozidla, která jsme objednali na příští rok, budou již splňovat normu Euro EEV.

Jak je postaráno o zajištění bezvadného stavu pneumatik Vašich silničních vozidel?
V současné době jsme oficiálním dealerem pneumatik Goodyear, Dunlop, Fulda a Sava, na kterých i jezdíme. Náš servis je vybaven přezouvačkou, vyvažovačkou a prořezávačkou pneumatik. Pneumatiky mají na starosti dva proškolení mechanici, kteří zajišťují jejich perfektní stav co se týče hloubky dezénu a dalších sledovaných prvků navazujících na předpisy EU.

Více v tištěném vydání č. 4 / 2010


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz