Kam (ne)smějí auta na plyn  |  Truck & business 4 / 2009  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 4 / 2009 » Kam (ne)smějí auta na plyn

Kam (ne)smějí auta na plyn

 
image1479

Letošní rok byl bohatý na akce, jejichž náplní byl provoz vozidel s alternativním pohonem. Většina výrobců nákladních vozidel předvedla úpravy na pohon zemním plynem, svezli jsme se v elektromobilu vybaveném vysokoteplotními akumulátory (viz...

 
Letošní rok byl bohatý na akce, jejichž náplní byl provoz vozidel s alternativním pohonem. Většina výrobců nákladních vozidel předvedla úpravy na pohon zemním plynem, svezli jsme se v elektromobilu vybaveném vysokoteplotními akumulátory (viz str.58-61 v tomto čísle T&B), na pražské radnici se konal seminář na téma Ekologie a bezpečnost vozidel CNG, Martin Dejdar otestoval plnicí stanice na CNG v naší republice… Proč právě CNG a kde to všechno začalo?
 

Nehovoříme-li o krizi, pak byl letošní rok v autodopravě poznamenán úvahami o volbě nejvhodnějšího, a tedy nejhospodárnějšího dopravním prostředku. Samozřejmě, že i toto téma s krizí úzce souvisí. S dlouhodobým výhledem a s přihlédnutím ke stále přísnější legislativě jsou autodopravci nuceni kupovat automobily přívětivé k životnímu prostředí. Toho využívají výrobci motorových vozidel a nabízejí alternativní ekologické pohony. Jak je to však s bezpečností, smějí plynová vozidla zajíždět do podzemních garáží, proč je málo čerpacích stanic na CNG, nahradí elektromobil s malým jízdním dosahem běžný rozvážkový vůz? Kolik čerpacích stanic je u nás v provozu? Jak si poradit při čerpání CNG? Je elektromobil ekvivalentní náhradou plynu?

Odpovědi a další informace o CNG pohonu naleznete v novém čísle časopisu Truck & business č. 4/2009

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz