Zakázka roku od Tesco.com  |  Truck & business 3 / 2010  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 3 / 2010 » Zakázka roku od Tesco.com

Zakázka roku od Tesco.com

 
image1303

Společnost Tesco.com, pobočka největšího britského obchodního řetězce, která zabezpečuje nakupování přes internet, si objednala 795 lehkých užitkových vozidel Iveco. Kontrakt byl podepsaný na 770 podvozků Daily 35S11 se šestistupňovou...

 
Společnost Tesco.com, pobočka největšího britského obchodního řetězce, která zabezpečuje nakupování přes internet, si objednala 795 lehkých užitkových vozidel Iveco.

Kontrakt byl podepsaný na 770 podvozků Daily 35S11 se šestistupňovou automatizovanou převodovkou AGile. Touto objednávkou se Tesco.com zařadí mezi evropské operátory s největší flotilou vozidel vybavených systémem AGile, se kterým má řidič na výběr plně automatické nebo manuálně sekvenční řazení – optimální a komfortní řešení pro provoz v náročném městském prostředí.

Mimo to si Tesco.com objednalo 25 vozidel EcoDaily na stlačený bioplyn. Vozidla dodává závod Iveco v italské Suzzare.
Velká objednávka je zajímavá i pro několik britských výrobců – nástavby dodá firma Solomon z Lancashiru, mrazicí agregáty Hubbard a GAH ze Suffolku, telepatická výbava je z nottinghamského Microlise. Bioplyn bude dodávat společnost Gasrec z Warwicku, která ho produkuje ze skládek ve svém závodě na zpracování odpadu v Surrey.

„Vzorek vozidel, která budou jezdit na bioplyn, nám umožní kompexně posoudit jejich výkonnost,“ hovoří Dino Papas, manažer vozového parku společnosti Tesco.com. „Jde o jeden z nejvýznamnějších experimentů, které jsme kdy uskutečnili. Pokud se osvědčí, mohl by mít značný dopad na naší strategii dopravy v budoucnosti.“

Společnost Gasrec vyrábí bioplyn z odpadu, což znamená, že nevyužívá zásoby fosilních paliv. V porovnání s naftou redukuje saze o 90 %, oxidy dusíku o 60 % a kysličník siřičitý o 50 %. Dokonce i hluk z motoru spalujícího bioplyn je nižší zhruba o třetinu.

Nejnovější modely Daily AGile mají přepracovaný řídící sofware, který řidiči umožňuje podřazovat, pokud chce využít maximální účinek brzdění motorem a přitom zůstává v plně automatickém režimu. Systém AGile také analyzuje tlak na pedál plynu a přizpůsobuje řazení individuálnímu stylu jízdy.

Ilustrační foto

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz