KHK Auto s.r.o.  |  Truck & business 3 / 2010  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 3 / 2010 » KHK Auto s.r.o.

KHK Auto s.r.o.

 
image1851

Stěží bychom mezi autodopravci našli jediného, který by nezačínal svoji kariéru s některý typem z letňanské Avie. Pravda, v dekádě od roku 1990, kdy vznikla většina dopravních firem, nebylo mnoho typů na výběr, nicméně česká značka byla vždy zárukou...

 
Stěží bychom mezi autodopravci našli jediného, který by nezačínal svoji kariéru s některý typem z letňanské Avie. Pravda, v dekádě od roku 1990, kdy vznikla většina dopravních firem, nebylo mnoho typů na výběr, nicméně česká značka byla vždy zárukou solidní konstrukce a její majitelé mohli využívat přednosti domácího produktu. Letňanská automobilka - i přes časté změny ve vedení společnosti - stále vyrábí, zlepšuje servisní síť a nástavbářům předkládá bytelný podvozek, na němž realizují nejrůznější provedení „speciálů“, valníků a skříní. Mnohé nástavby se uskutečňují přímo u dealerů. K nejuznávanějším dealerům značky Avia patří dnešní host naší rubriky. Prozraďme hned v úvodu rozhovoru s hlavním manažerem prodeje Martinem Havelkou, že s modernizací servisních hal se činnost servisu rozšířila o montáž užitkových nástaveb a doplňků pro vozidla Avia.

1) Můžete ve stručnosti přiblížit vaši společnost?
Společnost KHK AUTO s.r.o. byla založena na začátku roku 2000 spojením tří zkušených týmů prodejců vozidel Avia s působností v areálu na Průmyslové ulici v Praze 9. Sloučením vznikl autorizovaný dealer značky Avia, který od počátku zaujímá přední místo v prodejních výsledcích vozidel a nástaveb. V roce 2002 proběhlo rozšíření na Průmyslové ulici a otevření nové haly, kde tímto vznikl komplex, který tvoří středisko výroby nástaveb, servisní středisko a dílna pro montáže doplňků nákladních vozidel. K profesionální úrovni byl sestaven tým pracovníků, který umí postavit klientovi vozidlo přesně podle jeho požadavku a v co nejkratším termínu. Firma KHK AUTO s.r.o. je zároveň autorizovaným prodejcem a montážním střediskem speciálních nástaveb-nosičů kontejnerů firmy CTS servis Okřínek a Navara Novosedly. V oblasti servisu a prodeje ND se společnost zabývá kompletními repasemi a generálními opravami jak podvozků, tak nástaveb, asistenční službou a ve spolupráci se svými partnery prodejem všech typů náhradních dílů.
Společnost později získala i poměrně výrazné prostory a v současné době je pronajímá firmám, které s námi úzce spolupracují a pohybují se v automobilovém průmyslu. Konkrétně jde o firmy poskytující zabezpečování vozidel, údržbu, čištění apod.

2) Co si zákazníci na vozech Avia nejvíce cení?
Jednou z velkých předností vozidel Avia je jejich devadesátiletá tradice. V loňském roce na podzim jsme toto kulaté výročí oslavili a představili jsme desítky vozů od těch nejstarších a populárních, kterými byla například Praga V3S nebo Avia A20 Furgon, až po ta nejmladší, Avia D120 s celkovou hmotností 11 990 kg. Jednou z hlavních předností, které zvyšují oblibu našich vozů, je okamžitá dostupnost náhradních dílů daná nepřetržitou výrobou v pražských Letňanech. Dále jsou to nízké provozní náklady včetně příznivého leasingu a pojištění, zkušenost obchodníků v dealerské síti, a to především v oblasti tvorby užitkových nástaveb na podvozky Avia.

3) O které z nabízených typů je mezi zákazníky největší zájem a proč?
Největší zájem přetrvává o vozidla s nástavbou nosiče kontejnerů v tonáži 9 až 12 tun celkové hmotnosti. Pro firmy z oboru stavebnictví, komunálních služeb a dalších technických zabezpečení je pro montáž užitkových nástaveb nejvhodnější. Svou stavbou se nákladní vozy hodí do městského provozu. Optimální velikost budky umožňuje snadnou průjezdnost do dvorů a skladů. Zároveň byla snížena pohotovostní hmotnost vozidla a zvýšila se užitečná hmotnost. Podvozky jsou tak předimenzované, že i přes občasné přetížení vozidla nehrozí žádné deformace a poruchy.

4) Jak dlouho čeká zákazník na objednané vozidlo?
Na kompletně připravené vozidlo včetně užitkové nástavby se termín dodání pohybuje v rozmezí dvou až třech měsíců od objednání. Na rozdíl od konkurence dokážeme vozidlo připravit rychleji, což je dáno především kompletací vozidla přímo v ČR a využitím nových metod při koordinaci skladových zásob, výroby dílů a systému objednávání vozidel přímo od dealerů.

5) Jak se projevila u Vás současná krize, můžete srovnat loňský a letošní rok?
Oproti loňskému roku se situace příliš nezměnila a zůstává přibližně na stejné úrovni. V rámci celosvětového útlumu ekonomik došlo k všeobecnému šetření v automobilovém průmyslu, a to samozřejmě i u koncových klientů. Trendem poslední doby je skutečnost, že poměrně mnoho zákazníků dalo přednost opravě před koupí nového vozidla. A protože dochází k opravám a renovacím jak starších, tak i stávajících vozů, odběry některých druhů náhradních dílů se skutečně zvýšily. Zvýšený prodej jsme zaznamenali u karosářských dílů a náhradních dílů pro motory a převodovky.

6) Jak jsou vybaveny Vaše servisní dílny?
Dokážeme klientovi nabídnout široké spektrum služeb. Patří mezi ně především karosářské, lakýrnické a nástavbářské činnosti, příprava vozidel na technické kontroly, generálky motorů, převodovek atd. Disponujeme asistenčními vozidly, která mohou realizovat opravy i mimo servisní haly. Nejvíce využívané služby se týkají garančních oprav podvozků a nástaveb. Poměrně časté jsou v poslední době i generální opravy starších vozidel.

7) Jaké úpravy, resp. jaké nástavby, u Vás může zájemce objednat?
Ve většině případů se tvoří vozidlo dle speciálních požadavků. Mezi ty nejzajímavější patří například úprava vozidla ADR, vybavení s výstražnými majáky apod. Je velmi zajímavé sledovat, jak se mění za posledních dvacet let potřeby a požadavky českých zákazníků. V devadesátých letech byl klient nenáročný a velký důraz byl kladen především na termín dodání bez ohledu na barvu kabiny (převažovala modrá) nebo konkrétních rozměrů nástavby. V posledních letech jednoznačně klient klade důraz na detaily. I taková drobnost, jakou je umístění reklamy a sladění barevného provedení, někdy zabere dost času. Nástavby si zákazníci nechávají přizpůsobovat přímo svým potřebám (doplňující hydraulické větve, plastové schránky na nářadí, úprava zadních nárazníků a tažných zařízení).

8) Jaké jsou další aktivity Vaší společnosti?
Montáže užitkových nástaveb na vozidla v kategorii N2. Klienti, kteří byli spokojeni s dodáním vozidel od naší společnosti a zároveň potřebují větší tonáž vozidel, se postupně začali obracet s požadavkem finalizace vozidel i jiných značek. Proto jsme přistoupili na možnost dodání užitkových nástaveb pro konkurenci. Přináší to určité výhody ve sledování situace a vývoje konstrukčního provedení podvozků ostatních výrobců.

9) Co byste rád vzkázal potenciálním zákazníkům
Rád bych je přesvědčil o tom, že Avia je perspektivní značka a že v současné době je zaměřena zejména na kvalitu. Může se pochlubit velkou variabilitou podvozků a nástaveb a nabízí zákazníkům velmi zajímavé akční modely. Část produkce můžete shlédnout u nás. KHK Auto s. r. o. najdete na adrese Průmyslová 1497/A, Praha 9.

Celý článek si přečtete v T&b č. 3/10

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz