Karty i truckcentra  |  Truck & business 3 / 2008  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 3 / 2008 » Karty i truckcentra

Karty i truckcentra

 
image108

5 otázek pro… Ing. Martina Vohánku, generálního ředitele a předsedu představenstva společnosti W.A.G. minerální paliva, a.s. (téma: kreditní karty Eurowag) 1. Společnost W.A.G., u jejíhož zrodu jste před 13 lety stál a která je dnes přední...

 
5 otázek pro…
Ing. Martina Vohánku,
generálního ředitele a předsedu představenstva společnosti W.A.G. minerální paliva, a.s. (téma: kreditní karty Eurowag)

1. Společnost W.A.G., u jejíhož zrodu jste před 13 lety stál a která je dnes přední distribuční organizací na trhu minerálních paliv, prodělala od svého vzniku celou řadu proměn. Které „dějinné„ události považujete za nejdůležitější?
Ve své době bylo pro nás velkým úspěchem získání certifikátu ISO 9002 již v roce 1999, což bylo nejen osvědčením kvalitní práce naší společnosti, ale podpořilo to i důvěru zákazníků v naše služby. V roce 2004/5 přistoupil do společnosti zahraniční investor. Pro W.A.G. je však nejdůležitější rok 2002, kdy se v portfoliu objevuje produkt Eurowag.

2. T&B, jako odborný magazín pro strategii podnikání v silniční autodopravě, má za cíl informovat o produktech určených dopravním společnostem. Jedním z nich je zmíněný Eurowag. Co tento systém dopravcům přináší?
Flotilová kreditní karta Eurowag je, jak jste naznačil, produktem určeným profesionálním dopravním společnostem, které ji využívají pro bezhotovostní platbu pohonných hmot, mýtného a dalších doprovodných služeb za zvýhodněných podmínek. V loňském roce zaznamenal Eurowag nejrozsáhlejší vývojové změny, a to zejména s ohledem na rozšíření akceptační sítě do celé západní Evropy a současně vstupem na nové trhy Polska, Bulharska a Rumunska.

3. Jaké jsou další záměry Vaší společnosti s programem Eurowag? Snažíme se, aby se karta Eurowag stala celoevropským nástrojem plateb za služby a produkty spojené s mezinárodní dopravou. Naším cílem je nabídnout srovnatelnou kartu z hlediska pokrytí s evropskými lídry v oboru, jakými jsou EuroShell a DKV. Chceme nabídnout výhodnější ceny a lepší kvalitu doprovodných služeb. Loni jsme se soustředili na země s největším významem z pohledu množství čerpaných pohonných hmot. Jde o tzv. „levné země“, jako jsou Lucembursko, Belgie, Španělsko a Slovinsko. V letošním roce se zaměřujeme na mýtné. Do konce roku budou mít naši klienti možnost platit mýtné kartou Eurowag rovněž v Rakousku, Německu, ve Francii a Španělsku. V další fázi pokryjeme méně důležité země a otestujeme možnosti akceptace ve vybraných sítích značkových servisů a opraven napříč Evropou.

4. V současné době se hodně přetřásá otázka spotřební daně a cen pohonných hmot. Z posilování české koruny mají při současném daňovém systému obavy mnozí podnikatelé. Můžete se velmi stručně vyjádřit k této problematice?
Rozhodně bychom měli udržet dosavadní poměr mezi čerpáním doma (80 %) a v zahraničí (20 %). Zvyšování cen u nás, a to díky posilování koruny, by mohlo poměr obrátit, což by byla katastrofa pro výběr spotřebních daní. Země jako Slovinsko či Lucembursko z vhodně zacílených sazeb spotřebních daní nadmíru profitují. V současné situaci České republiky by bylo nejvhodnější zavedení slev ze spotřební daně pro profesionální dopravce. Tímto by stát přesně zacílil na skupinu spotřebitelů, která může nejsnáze přesměrovat podstatnou část svého čerpání nafty, resp. plateb spotřebních daní, do jiných zemí. Kupř. jednou ročně by dopravcům vracela část daně z každého litru, který v předchozím roce odebrali. Tento systém se osvědčil ve Francii, Belgii a ve Španělsku.

5. Můžete se nakonec zmínit alespoň o některých dalších aktivitách a nejbližších plánech Vaší společnosti bezprostředně souvisejících se silniční dopravou?
Připomenu alespoň projekt Tank&Go expresních bezobslužných stanic pro osobní vozidla, kdy jsme první stanici tohoto typu otevřeli v loňském roce v Praze Průhonicích a letos přibudou další tři. Další aktivita se týká truckcenter. Po Modleticích a dokončení areálu v Rozvadově pokračujeme v přípravě truckparků Eurowag v Ústí nad Labem.

Ilustrační foto

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz