75 let Mitsubishi Fuso  |  Truck & business 3 / 2007  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 3 / 2007 » 75 let Mitsubishi Fuso

75 let Mitsubishi Fuso

 
image466

Na evropském trhu se před dvěma lety objevila mezi užitkovými vozidly dravá „štika“ jménem Mitsubishi Fuso Canter. Obchodní značka Fuso vznikla právě před 75 lety. A to je důvod k řádným oslavám. Připomeňme alespoň několika snímky a krátkým textem...

 

Na evropském trhu se před dvěma lety objevila mezi užitkovými vozidly dravá „štika“ jménem Mitsubishi Fuso Canter. Obchodní značka Fuso vznikla právě před 75 lety. A to je důvod k řádným oslavám. Připomeňme alespoň několika snímky a krátkým textem co se pod japonskou značkou skrývá.

Název Fuso pochází ze staročínského označení pro posvátný strom zasazený daleko na východě, tam, kde se rodí každý den slunce. Kdysi bylo používáno pro pojmenování samotného Japonska. Na motorovém vozidel se značka Fuso poprvé objevila v roce 1932. Autobus s označením B46 byl vyroben v Mitsubishi Heavy Industries Kobe (Loděnice a strojírny v Kobé). Mezi další významné výrobky postupně během let patřily: KT1 - čtyřtunový nákladní automobil se zážehovým motorem (1946), T380 - první japonský těžký nákladní automobil s trambusovou kabinou (1959) a Rosa - první japonský malý autobus (1960). V roce 1962 bylo vyrobeno první užitkové vozidlo s názvem Canter. Tento typ se postupně stal nejúspěšnějším a nejprodávanějším lehkým nákladním automobilem značky Mitsubishi Fuso všech dob. Svoji skvělou reputaci si ostatně udržel až do dnešních dní.

V současné době nabídka značky zahrnuje širokou škálu produktů pokrývajících segmenty lehkých, středních a těžkých nákladních vozidel, stejně jako autobusů, nacházejících své zákazníky v Japonsku, v jihovýchodní Asii, na středním Východě a koneckonců v celém světě.

Společnost Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) je dnes organickou součástí DaimlerChrysler Truck Group. V tomto ohledu zaujímá obchodní značka Mitsubishi Fuso své místo vedle dalších čtyřech, Mercedes-Benz v Evropě a latinské Americe a Freightliner, Western Star a Sterling v regionu NAFTA.

Mitsubishi Fuso připravuje a vyrábí vozidla, která respektují vysoké standardy ekologie a bezpečnosti provozu. Hovoříme kupř. o studii těžkého nákladního vozidla Fuso Concept Vehicle zahrnujícího nejnovější techniku a technologii z oboru. Dalším příkladem je již vyráběný lehký nákladní automobil Canter Eco Hybrid (prodávaný na japonském automobilovém trhu) a autobus Aero Star Hybrid s vyspělým hybridním elektropohonem.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz