EVROPSKÝ DOPRAVNÍ BAROMETR  |  Truck & business 3 / 2006  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 3 / 2006 » EVROPSKÝ DOPRAVNÍ BAROMETR

EVROPSKÝ DOPRAVNÍ BAROMETR

 
image270

Česká edice časopisu Truck & Business se stává účastníkem unikátního projektu, který organizuje celoevropský časopis pro strategii nákladní autodopravy – Truck Europe. Cílem projektu nazvaného Evropský dopravní barometr (EDB) je s pomocí...

 
Česká edice časopisu Truck & Business se stává účastníkem unikátního projektu, který organizuje celoevropský časopis pro strategii nákladní autodopravy – Truck Europe. Cílem projektu nazvaného Evropský dopravní barometr (EDB) je s pomocí partnerských médií z celé Evropy shromáždit údaje o situaci na jednotlivých trzích silniční autodopravy a na základě takto získaných dat zpracovat věrný obrázek evropského trhu.

Jak lze vyvodit z názvu, nepůjde o jednorázovou akci, ale díky aktualizaci údajů vznikne opravdový „barometr“, který bude vypovídat o vývoji trhu z roku na rok a později i za delší období. Není třeba připomínat, jak důležité jsou takové údaje pro každého, kdo je v dopravních a logistických firmách zodpovědný za strategii. S pomocí dat EDB bude plánování o hodně snazší.
Každý, kdo se pohybuje v oboru, si obrázek o celkové náladě v automobilovém dopravním sektoru udělá celkem snadno. Ovšem ne vždy jsou nálady odrazem skutečného stavu – mluvíme koneckonců jen o náladě. Dosud neexistoval nástroj, který by byl schopen vnést do subjektivních názorů trochu objektivity, nástroj, který by pomocí odborného a sofistikovaného průzkumu s co největší přesností vystihl morálku mezi dopravci. Tuto „mezeru“ má od roku 2007 vyplnit právě Evropský dopravní barometr.

Jedinečná metodologie
EDB se zaměří především na oblast nákladů, výnosů a celkové ziskovosti odvětví. Jeden příklad za všechny: pomocí EDB půjde objektivně zjistit celkové náklady na řidiče, a to podle jednotlivých zemí a jednotlivých dopravních specializací. Nástrojem k získávání dat budou jednotné dotazníky, rozpracované do všech jazyků těch zemí, které se EDB budou účastnit. V době vyjití tohoto čísla najdete český dotazník EDB na adrese portálu Truck On-line: www.truck-business.cz Ke zpracování dat byla vyvinuta IT platforma, práce na zpracování a interpretaci výsledků se ujme renomovaná anglická firma Analytiqa. Závěrečný zpráva o výsledku akce EDB bude přednesena na odborné konferenci Truck Europe Forum, která se bude konat v těsné součinnosti s naším časopisem v dubnu 2007 v Praze.
Pořadatelé Evropského dopravního barometrů věří, že se akce zúčastní co největší počet subjektů také z České republiky, neboť aktivní účast dopravců je nezbytnou podmínkou úspěchu celé akce. Ještě jednou připomínáme, že dotazník bude v době vydání tohoto čísla k dispozici na adrese www.truck-business.cz
(men)


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz