Oceňujeme vyztužené kabiny  |  Truck & business 2 / 2023  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 2 / 2023 » Oceňujeme vyztužené kabiny

Oceňujeme vyztužené kabiny

 
moss

středa, 7. června 2023

Petr Šťastný generální ředitel MOSS logistics s.r.o. Hustopeče

 

Postupné zařazování prvků aktivní i pasivní bezpečnosti shledáváme jako potřebné a žádoucí, protože chceme, aby naši řidiči jezdili ve spolehlivých autech. S tím, jak houstne provoz a po řidičích je stále vyžadována maximální pozornost, jim tyto prvky umožňují komfortnější jízdu i odpočinek v době pauzy.

Aktivní prvky výbavy našich vozidel jsme doplňovali postupně s jejich uvedením do výroby. Dnes většinu automaticky nabízí výrobce vozidel Volvo, která v našem vozovém parku převažují. Primární jsou pro nás při rozhodování prvky zlepšující bezpečnost našich řidičů. Vyžadujeme prvky varující před kolizí, brake, lane a front assist. Mezi největší klady pasivní bezpečnosti patří u tahačů Volvo jejich pevná a vyztužená kabina řidiče, která dosahuje při crash testech nejlepších výsledků mezi trucky. U vozidel střední kategorie jsou to hlavně vylepšené deformační zóny.

Stejný přístup máme i u prvků vylepšujících komfort řidičů při jízdě i odpočinku. Automatická převodovka, nezávislá klimatizace + topení, komfortní vyhřívaná sedadla, navigace, Bluetooth, wifi, možnost zapojení mikrovlnné trouby, komfortní matrace a lednice – to jsou prvky a vybavení, které už téměř považujeme za standard.

 

 

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz