DHL Supply Chain: sledujeme trendy, vyhodnocujeme vlastní zkušenosti  |  Truck & business 2 / 2023  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 2 / 2023 » DHL Supply Chain: sledujeme trendy, vyhodnocujeme vlastní zkušenosti

DHL Supply Chain: sledujeme trendy, vyhodnocujeme vlastní zkušenosti

 
dhl

středa, 7. června 2023

Hlavním tématem červnového Barometru je bezpečnost jako faktor při výběru vozidel a s ní související téma komfortu pro řidiče. Namátkou vybíráme několik článků, jejichž autory jsou zástupci dopravních a logistických společností i dodavatelů.

 

Kateřina Rázlová
viceprezidentka transportu pro střední a východní Evropu
DHL Supply Chain
Praha


Při rozšiřování a pravidelném obnovování vozového parku klademe velký důraz jak na aktivní, tak pasivní bezpečnostní prvky, které jsou v danou chvíli nabízeny jako standard. Výrobci se snaží, aby bylo řízení vozidel stále jednodušší a bezpečnější. Kamiony proto vybavují celou řadou nových prvků s pokročilými technologiemi. Samotné ovládání vozidel se tak výrazně usnadňuje a poskytuje daleko větší pohodlí během jízdy.

Komfort při odpočinku je důležitý především pro řidiče na dlouhých trasách. V našich autech jim cestování zpříjemní prostorná kabina, vzduchové pérování nebo kvalitní matrace. Některé kabiny jsou vybaveny rohovou sedačkou, která zároveň slouží jako sedadlo spolujezdce. Důležitý je také tepelný komfort řidičů. Vytápění nebo klimatizace v kabině jsou nezávislé na provozu auta, což umožňuje baterie dobíjená přes solární panely. Její využití usnadňuje také přípravu a uchovávání potravin. Řidiči si mohou například ohřát jídlo v mikrovlnné troubě nebo využít chladničku. Standardem je možnost měnit napětí 12/24 V–230 V.

V podstatě nemáme stanovena pevná pravidla. Při každé obnově dbáme na minimální výbavu zajišťující komfort a bezpečí, která je na trhu dostupná a máme ji ověřenou každodenním provozem naší flotily. Zároveň sledujeme všechny novinky a snažíme se implementovat nové technologické prvky, pokud mají smysl po ekonomické stránce. Naše vozy jsou vybaveny například online navigací pro LKW, kamerovými zpětnými zrcátky nebo prediktivními tempomaty.

 

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz