Nabídka pro rozvážkovou službu  |  Truck & business 2 / 2018  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 2 / 2018 » Nabídka pro rozvážkovou službu

Nabídka pro rozvážkovou službu

 
elektromobilita

úterý, 22. května 2018

Na nedávném veletrhu užitkových automobilů v britském Birminghamu Ford prezentoval několik zajímavých novinek v oblasti rozvážkové služby. Alespoň u dvou se zastavíme podrobněji.

 

Součástí zmíněné expozice značky Ford byly rovněž ukázky inovativních řešení, jejichž cílem je zvýšit plynulost provozu, čistotu ovzduší a obecně kvalitu života ve velkých městech. K novinkám patří i zajímavý systém Ford PassConect. Alespoň několik řádků o této aplikaci.

Ford PassConnect

Aplikace FordPass Connect umožňuje proměnit vůz v pojízdný Wi-Fi hotspot až pro 10 zařízení a zefektivnit plánování tras díky službě Live Traffic, která do navigace SYNC 3 přináší dopravní informace v reálném čase.

FordPass Connect otevírá možnost získat:

Upozornění na kondici vozu v případě, že je zapotřebí navštívit servis například kvůli nízké hladině oleje, prasklé žárovce atd.

Informace o stavu vozu – hladina paliva v nádrži, tlak v pneumatikách, případná aktivace alarmu atd.

Dálkové odemykání a zamykání

Informace o poloze – pomůže najít vůz například na rozlehlém parkovišti.

Řešení pro velká města

Návštěvníci si mohli prohlédnout jeden z vozů Transit Custom PHEV s plug-in hybridním pohonem, které se v Londýně účastní ročních provozních zkoušek u vybraných provozovatelů. Cílem projektu je zjistit, nakolik mohou hybridní dodávky zvýšit kvalitu ovzduší a produktivitu v městském provozu. Vyspělý „plug-in“ (s možností dobíjení z běžné rozvodné sítě) hybridní pohon umožňuje urazit v čistě elektrickém režimu vzdálenost nejméně 50 km. K prodloužení dojezdu v případě potřeby slouží spalovací motor, jímž je v tomto případě osvědčený agregát Ford 1.0 EcoBoost.

Podívejme se však již na trpaslíka mezi rozvážkovými vozy.

Ford Fiesta Van

S modelem Fiesta Van se Ford opět vrací do třídy městských rozvážkových automobilů založených na osobních modelech segmentu B. Fiesta Van se v nabídce řadí po bok nejnovější generace modelů Ford Transit, k nimž patří také nový Transit Custom, Transit Connect a Transit Courier.

Nový Ford Fiesta Van konstrukčně vychází z oceňované nejnovější generace osobní Fiesty jako stylový, kompaktní a hospodárný rozvážkový vůz pro firmy všech velikostí.

Paletu motorizací tvoří zážehové tříválce 1,1 l 63 kW (85 k), 1.0 EcoBoost 92 kW (125 k) a vznětový motor 1.5 TDCi ve variantách 63 a 88 kW (85 a 120 k).

Ve třídveřové karoserii se nachází praktický nákladový prostor o objemu přibližně 1,0 m3. Délka ložné plochy činí bezmála 1,3 m a užitečné zatížení je přibližně 500 kg.

 

 

 

.

 

 

 

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz