S. & W. Automobily s.r.o - dealer s třícípou hvězodu  |  Truck & business 2 / 2013  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 2 / 2013 » S. & W. Automobily s.r.o - dealer s třícípou hvězodu

S. & W. Automobily s.r.o - dealer s třícípou hvězodu

 
image2777

Po delší odmlce se v pravidelné rubrice věnované dealerům renomovaných výrobců nákladních vozidel budeme zabývat značkou Mercedes-Benz. Na rozdíl od mnohých předchozích prezentací je dnešní host v mnohém výjimečný. Svá sídla má dvě - v Ústí nad...

 
Po delší odmlce se v pravidelné rubrice věnované dealerům renomovaných výrobců nákladních vozidel budeme zabývat značkou Mercedes-Benz. Na rozdíl od mnohých předchozích prezentací je dnešní host v mnohém výjimečný. Svá sídla má dvě - v Ústí nad Labem a v Karových Varech, portfolio služeb zahrnuje nejen nákladní vozidla, ale i osobní automobily a kromě mercedesů pečuje o vozy dalších značek – v nedávné minulosti spřízněných s třícípou hvězdou. Naším zasvěceným průvodcem po objektech v Karlových Varech i v Ústí nad Labem byl Miroslav Pangratz, vedoucí prodeje nákladních vozidel.

Můžete stručně naznačit vznik vaší společnosti? Kde vás zájemci najdou?
Společnost S. & W. Automobily byla založena již v roce 1996 se zkušenostmi z domácích poboček našich německých majitelů, kteří přenesli vysoké standardy v péči a kvalitě práce i do českého prostředí. O tom se můžete přesvědčit na našich dvou pobočkách v Ústí nad Labem a v Jenišově u Karlových Varů. Naše oba servisy jsou autorizované pro opravu Mitsubishi Fuso a Unimog.

Jaký je ze strany zákazníků zájem o vozidla s nejvyšší emisní normou?

Tato otázka letos nabývá ještě více na důležitosti právě u nákladních vozidel.Vzhledem k tomu, že od 1. 1. 2014 budou všechna nová vozidla uváděná do provozu muset splňovat zatím nejpřísnější emisní normu Euro 6, snažíme se autodopravcům tuto techniku nabízet. Jak se blíží konec roku, tak zájem o tato vozidla narůstá postupně od firem zabývajících se mezinárodní kamionovou dopravou přes rozvážkové dopravce k stavebnímu sektoru.
Mercedes-Benz Trucks již dnes může nabídnout jako první vozidla splňující Euro 6 ve všech výše uvedených oblastech dopravy. V rámci akcí, jakou je např. Profi-academy, seznamujeme zákazníky s technikou a při zapůjčení vozidla i s jejím ovládáním tak, aby zjistili, že hvězda na kapotě naznamená cenu prémiové značky, ale standard špičkové techniky a služeb, který jim výrazně sníží provozní náklady.
Po již více než roce provozu vozidel Euro 6 u našich zákazníků mohu tvrdit, že nákladní vůz Mercedes-Benz je ve všech ohledech špičkovou a úspornou technikou, která jim umožňuje úspěšně podnikat v tak složitém oboru, jakým je autodoprava.

Při otevření webových stránek společnosti S. & W. Automobily překvapí pestrý výběr typů jak v oblasti osobních, tak i nákladních vozidel. Mezi lehkými užitkovými vozy se již objevil Citan. Jaký je zájem o tuto novinku?

Zájem o Citan je vysoký, neboť tento vůz spojil kvalitu a technologii Mercedesu s cenou např. 306 000 Kč bez DPH, která již obsahuje zajímavé vybavení vozu. Což z něho činí velice žádaný automobil nejen pro podnikání.

Zabýváte se i prodejem ojetých vozů, a za jakých podmínek?
Naše společnost nabízí v oblasti použitých vozidel kompletní služby zákazníkům, ať už chtějí vozidlo prodat, či nakoupit. Pokud potřebujete právě s tímto pomoci, jsem přesvědčen, že naši zaměstnanci odvětví ojetých vozidel, pod názvy Carstore (PKW), Vanstore (dodávkové vozy) a Truckstore (nákladní vozy), vám vždy vyjdou vstříc a s jejich pomocí realizujete třeba i první nákup vozu značky Mercedes-Benz.

V jakém rozsahu jste schopni zajišťovat opravy havarovaných vozidel?

Kapacitně, vybaveností i proškolením servisního personálu může zajistit veškeré opravy vozů, ale i standardní servisní prohlídky a dodatečné úpravy tzv. na klíč (od A do Z). Jsme smluvním partnerem všech významných pojišťoven. Standardní pracovní doba servisu nákladních vozidel je od 7 do 22 hod. Navíc zajišťujeme i odtah a dopravu všech vozů do servisu v Karlových Varech i do Ústí za výhodných podmínek.

Nabízíte také opravy návěsové techniky, a jakých značek?
Co se týče návěsné techniky, zajišťujeme v našich servisech veškeré pozáruční opravy téměř všech značek.


Co preferují zákazníci u vozidel Mercedes-Benz při jejich pořizování?

Na prvním místě preferují spolehlivost s nízkými provozními náklady. Dále příjemné a prostorné prostředí pro řidiče, jak při řízení, tak při odpočinku. V neposlední řadě mají zájem o moderní a líbivý design. To vše nová vozidla značky Mercedes-Benz poskytují v širokém rozsahu pro jakýkoli druh využití. Vždy je ale důležité kontaktovat prodejce, který jediný je plně kompetentní k předložení nabídky ušité na míru konkrétnímu zákazníkovi a tam právě všechny jeho preference zohlední.

Jaké zázemí nabízíte dopravcům, resp. jejich řidičům, kteří k vám zajíždějí do servisu?
Čekající osoby mají k možnost využít klidnou místnost, kde je jim k dispozici mimo jiné káva, noviny, televize, wifi připojení a další. Připravena je také dostatečná rozloha parkovací plochy.

Co považujete za nejdůležitější k získání a udržení zákazníka?
Tak v první řadě důvěru. Navázání takového vztahu se zákazníkem mají na mysli naši prodejci od prvního kontaktu s ním. Jedině, když si důvěřujete a můžete se spolehnout jeden na druhého, dokážete společně se zákazníkem vyřešit jeho problémy. Dnes už nestačí prodat vozidlo a následně provádět servis a údržbu. Nová technika dnes nabízí mnoho systémů, jak bezpečnostních, tak systémů umožňujících maximální úsporu paliva, a to přináší nové požadavky na její obsluhu. Takže vlastně spíše než prodejce bych raději říkal poradce. To znamená přicházet s návrhy na zjednodušení zákazníkova podnikání a snižování jeho provozních nákladů. Z toho vyplývá, že tento proces musí znamenat spokojeného zákazníka, který se na nás může spolehnout.

Co byste vzkázal prostřednictvím našeho magazínu potenciálním zájemcům o vozidla Mercedes-Benz?
Můj vzkaz je vcelku jednoduchý: Chcete-li získat konkurenční výhodu v oboru autodopravy, používejte špičkové technologie a zjistěte, jak jednoduché je někdy kladně odpovědět na otázku: „Mohu si dovolit nové vozidlo Euro 6?“

Portfolio služeb
• servisní prohlídky osobních, užitkových i nákladních vozidel
• pravidelnou údržbu vozidel
• záruční a pozáruční opravy
• servis a údržbu klimatizací
• opravy havarovaných vozidel
• likvidaci pojistných událostí a jednání s pojišťovnami
• kompletní diagnostiku
• měření geometrie a účinnosti brzd
• cejchování tachografů
• mechanické, klempířské a lakýrnické práce
• měření emisí
• přípravu na technickou kontrolu STK, včetně jejího zprostředkování
• asistence při odtahu nepojízdných vozidel, odtahové vozidlo
• služby pneuservisu, včetně úschovy kol,
• montáž autopříslušenství, telefonních zařízení, vyhledávacích systémů a systému ochrany vozidla s šestiměsíční zárukou, autoelektrikářské úkony

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz