Renault Trucks Turnov  |  Truck & business 2 / 2012  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 2 / 2012 » Renault Trucks Turnov

Renault Trucks Turnov

 
image2426

ČSAD Turnov s.r.o. je na trhu patnáct let. Od společností, které jsme dosud na stránkách věnovaným dealerům jednotlivých značek prezentovali, se ČSAD Turnov s.r.o. odlišuje. Severočeská dopravní společnost totiž nedávno zařadila do portfolia svých...

 
ČSAD Turnov s.r.o. je na trhu patnáct let. Od společností, které jsme dosud na stránkách věnovaným dealerům jednotlivých značek prezentovali, se ČSAD Turnov s.r.o. odlišuje. Severočeská dopravní společnost totiž nedávno zařadila do portfolia svých služeb i autorizovaný servis Renault Trucks. O začlenění, náplni a plánech značkového servisu jsme hovořili s jednatelem společnosti ČSAD Turnov s.r.o., Ing. Milanem Pitrmanem.

Můžete v úvodu představit vaši společnost? Kde vás zájemci najdou?
"Naše firma se zabývá mezinárodní kamionovou dopravou – přepravou námořních kontejnerů, valníkovou přepravou lowdeckovými 100 m3 a 120 m3 soupravami do zemí západní Evropy. Firma provozuje servis nákladních a přípojných vozidel a od září roku 2011 autorizovaný servis Renault Trucks. Celkový počet zaměstnanců je 70. Sídlo firmy prošlo od roku 1998 postupnou rozsáhlou rekonstrukcí. Zabýváme se prodejem náhradních dílů a příslušenství vozidel, olejů a ostatních provozních kapalin."

Co vás vedlo k rozhodnutí věnovat se značce Renault Trucks?
"Ihned po privatizaci bývalé provozovny ČSAD s.p. Hradec Králové jsme přistoupili k obnově dosluhujících vozidel LIAZ vozidly VOLVO, která jsme si začali většinou sami opravovat a servisovat. S jejich postupnou modernizací jsme se zdokonalovali i my, a pak již nebylo daleko k rozhodnutí přejít ke značce Renault. Tahače Renault Premium mají mnoho společného s Volvem – celý podvozek včetně motoru a převodovky. Renault Trucks nabídl okamžité řešení pro razantní snížení provozních nákladů kamionů. Kabina tahače Renault Premium skýtá řidiči příjemné pracovní prostředí, snadné ovládání jednotlivých funkcí. Ovládání automatické převodovky je pod volantem. Dalším komfortem pro řidiče jsou dvě lůžka umístěná ve zvýšené kabině."

Jak hodnotíte značkové systémy určené na úsporu provozních nákladů?
"Tahače Renault Premium 460 EEV splňují normu Euro 5 s dvanáctistupňovou automatizovanou převodovkou Optidriver a se všemi úspornými systémy dosahují úspory motorové nafty ve výši 10-15 %. Systém Optiroll využívá setrvačnosti vozidla při používání tempomatu. Systém Optifleet umožňuje okamžité sledování kamionu při přepravě a monitoruje práci řidiče. Dále je monitorována hospodárnost stylu jízdy se všemi důležitými aspekty jako je volnoběh motoru, využívání motorové brzdy Optibrake, zbytečné akcelerace a brzdění, provoz motoru v hospodárné zelené zóně, vyhodnocuje okamžitou a průběžnou spotřebu pohonných hmot. Zařízení Infomax „stahuje“ data o jízdě po dojetí a vyhodnotí hospodárnost provozu vozidla, kterou jednoznačně ovlivňuje řidič. Máme veškeré podklady k jeho případné nutné výchově pro nejnižší možnou spotřebu motorové nafty – 28 litrů/100 km."

Jak je vybavena servisní dílna?
"Autorizovaný servis Renault Trucks poskytuje kompletní záruční a pozáruční opravy vozidel, opravujeme i havarovaná vozidla, přípojná vozidla všech možných značek, poskytujeme pomoc na cestě českým i zahraničním zákazníkům. Došlo k dovybavení servisu speciálními přípravky, speciálním nářadím a výjezdovým vozidlem. Základní sortiment náhradních dílů a příslušenství máme skladem, jinak požadavky řešíme operativně s Renault Trucks Praha – Čestlice. 

Věnujete se kromě servisní činnosti ještě jiným aktivitám souvisejícím s úpravami vozidel?
"Pro zvýšení úložného prostoru pro řidiče, mimo prostor kabiny, jsme začali do vozidel Renault Premium montovat přídavné uzamykatelné plastové schránky na kabinu pod spoiler, dále plastová prodloužení dveří kabiny, která pečliví řidiči používají jako úložný prostor."

Celý článek si přečtěte v T&b 2/2012

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz