Krone nabízí Euro Combi  |  Truck & business 2 / 2012  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 2 / 2012 » Krone nabízí Euro Combi

Krone nabízí Euro Combi

 
image2424

Krone si v české lize udržuje standardní pozici mezi prvními třemi nejúspěšnějšími dodavateli přípojných vozidel kategorie O3 a O4. V souvislosti se stále diskutovanou otázkou využívání dlouhých souprav je německý výrobce připraven dodávat 25metrové...

 
Krone si v české lize udržuje standardní pozici mezi prvními třemi nejúspěšnějšími dodavateli přípojných vozidel kategorie O3 a O4. V souvislosti se stále diskutovanou otázkou využívání dlouhých souprav je německý výrobce připraven dodávat 25metrové soupravy Euro Combi. Pod tímto označením má Krone připraven inovativní modulární koncept užitkových vozidel pro efektivní a ekologický provoz na silnicích. Od představení na IAA užitková vozidla 2004 následoval u výrobce další vývoj těchto souprav. S délkou 25,25 m a s nákladovým prostorem až 150 m3 umožňuje Euro Combi přepravit až o 40 % více nákladu. Místo 26 přepravíte 40 tun, místo 34 europalet jich naložíte 52. Přitom se můžete spolehnout na zabezpečovací systém nákladu od Krone.

Ve spolupráci se značkovým výrobcem Wabco optimalizovala společnost Krone jízdní bezpečnost. Modernizovaný systém Roll Stability (RSS ) nyní zajišťuje Euro Combi lepší hodnoty stability, než má konvenční souprava. Nákladní vozidla s dlouhou soupravou mají lepší vytížení a dosahují nižší spotřeby paliva a při nižší škodlivé emise.

Euro Combi má propracovaný modulárním konceptem. Můžete totiž dále používat vaši existující přepravní výbavu. Přitom jsou možné dvě kombinace vozidel. U první varianty je k tahači připojen normální sedlový návěs Mega Liner s tandemovým přívěsem. Druhá varianta je kombinací nákladního motorového vozidla s nástavbou s novým, aktivně řízeným Dolly, na kterém je zavěšen standardní sedlový návěs. Za zmínku stojí i vyspělý koncept návěsu Mega Liner s praktickým zvedáním střechy. Návěs je zkombinován s plachtou s nastavitelnou výškou a s rychloupínacím zapínání EasyTarp. Rám návěsu Mega Liner Automotive lze při nakládání a vykládání výškově upravit v rozmezí 450 mm, vnitřní výšku lze nastavit na 2,90 a 3,00 m. Pro efektivní nakládání a vykládání lze střechu zvednout na kterékoli straně do různé výšky. Plachta se otevře a zavře pro nakládání a vykládání za pouhých 180 sekund. Zvedací střecha umožňuje pohodlné ukládání nákladu s využitím plné výšky až ke stropu.

Celý článek si přečtěte v T&b 2/2012


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz