FRAIKIN  nově v pronájmu vozidel  |  Truck & business 2 / 2012  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 2 / 2012 » FRAIKIN nově v pronájmu vozidel

FRAIKIN nově v pronájmu vozidel

 
image2423

Na konci března se uskutečnila slavnostní tisková konference společnosti Fraikin Česká republika a Fraikin Slovakia, na níž Ing. Marcel Šulek ve funkci výkonného ředitele symbolicky zahájil činnost tradiční značky v ČR. Před uzávěrkou našeho...

 
Na konci března se uskutečnila slavnostní tisková konference společnosti Fraikin Česká republika a Fraikin Slovakia, na níž Ing. Marcel Šulek ve funkci výkonného ředitele symbolicky zahájil činnost tradiční značky v ČR. Před uzávěrkou našeho magazínu jsme ho požádali o rozhovor.

1. Můžete přiblížit společnost Fraikin našim čtenářům?
Společnost Fraikin působí na francouzském trhu už více než 60 roků. Zakladatel společnosti pan Gérard Fraikin začal půjčovat nákladní vozy v roce 1944 v Paříži. Za uplynulou dobu nastalo velmi mnoho změn. Společnost přešla rukama několika majitelů, ale navzdory výkyvům trhu přežila dodnes. Postupně rozšířila svou činnost na trhy okolních zemí a tam realizovala svůj úspěšný business model. Dnes skupina působí ve Francii, Španělsku, Velké Británii, Belgii, Švýcarsku, Polsku a na Slovensku. Od letošního roku rovněž v Maroku a v České republice.

2. Na zmíněné tiskové konferenci se za „předsednickým pultem“ sešlo zajímavé mezinárodní seskupení: Čtyři představitelé firmy, čtyři národnosti (Češka, Francouz,Polák a Slovák). Chtěli jste tím novinářům zdůraznit, že Fraikin chce vystupovat jako evropský leadr v oboru?
Vidíte, ani jsem si neuvědomil, že naše složení je až tak „internacionální." Vysvětlení je jednoduché, pan Laurent Bonnaure je viceprezident firmy pro mezinárodní operace, pan Artur Nowicki je ředitelem Fraikin Polska a zároveň je zodpovědný za aktivitu skupiny ve střední Evropě. Já mám na starosti Fraikin Česká republika a Fraikin Slovakia. Pani Průchová je Office manager naší kanceláře v Praze. Skupina Fraikin momentálně obhospodařuje v Evropě více než 60 000 vozidel a tento počet stále narůstá, takže si dovolím tvrdit, že je skutečně leadrem evropského trhu. Věřím, že fleet, který přibude v České republice, tento počet ještě navýší.

3. Jaké je složení vozového parku společnosti Fraikin a jaký druh vozidel nabízíte?
Naše společnost nabízí skutečně širokou paletu vozidel. Od běžných dodávek či plachtových vozidel, přes chladírenské a mrazírenské vozy, vozidla na převoz kontejnerů až po speciality typu vozidel na převoz peněz a sanitky. Na rozdíl od podobných společností jsou naše vozidla specifikovaná přesně pro potřeby klienta, takže ten platí jen za to, co skutečně využije. Pro klienty s vozidla v dlouhodobém pronájmu kupujeme vždy nová vozidla, takže věkový průměr našeho fleetu je poměrně nízký, 3 až 4 roky. Po ukončení dlouhodobého pronájmu auta pokračují ve své životní dráze ve fleetu krátkodobého pronájmu, kde dokážeme pomoci klientům při řešení aktuálního problému. Po sedmi až osmi letech vozidla odprodáváme na světovém trhu ojetých vozidel.

4. Kromě základní činnosti je ve filozofii společnosti zakotven pojem inovace. Kromě nákupu nových vozidel, co se pod tímto termínem konkrétně skrývá?
V dnešní době jsou požadavky na úsporu paliva, ekologičnost vozidel, aerodynamiku a podobně stále důrazněji prosazované nejen legislativou jednotlivých zemí, resp. Evropské unie, ale rovněž přímo zákazníky. Fraikin má tu výhodu, že dokáže přenášet zkušenosti a pozitivní znalosti z jednotlivých trhů na druhé. Tak dokážeme zákazníkovi pomoci při řešení jeho potřeb. Dokážeme porovnat náklady na použití hybridního a klasického vozidla. Také díky velkému objemu odebraného příslušenství klientovi nabídneme nový lepší spoiler na vozidlo, který by si nekoupil, neboť stojí více než běžný.

5. V České republice působí Fraikin necelé dva měsíce. Jaká vozidla mají dnes zájemci k dispozici a jak se bude nabídka v ČR dále vyvíjet?
Momentálně v České republice máme k dispozici pět vozidel na dlouhodobý pronájem a
zhruba dalších 10 vozidel je objednaných. Do konce roku bychom chtěli mít v portfoliu okolo
100 vozidel jak na dlouhodobý, tak rovněž na krátkodobý pronájem.

Celý článek si přečtěte v T&b 2/2012

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz