HÖDLMAYR Logistics: péče o tradiční zákazníky je prioritou  |  Truck & business 1 / 2023  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 1 / 2023 » HÖDLMAYR Logistics: péče o tradiční zákazníky je prioritou

HÖDLMAYR Logistics: péče o tradiční zákazníky je prioritou

 
2023-barometr

pondělí, 27. března 2023

"Rok 2022 byl v našem sektoru jedním z nejdynamičtějších let, jaké jsme kdy zažili. Ukrajinský konflikt měl naprosto klíčový význam. Zkolabovalo množství dodavatelů našich zákazníků, což mělo přímý dopad na poptávku po našich službách. Prakticky zkolaboval trh s novými vozy na Ukrajině jako jedna z našich cílových destinací. Z evropského trhu zmizela podstatná část pracovní síly a ceny nafty se dostaly velice rychle do astronomických výšin. Nejhorší je ovšem dopad v lidské rovině, kdy naše pobočka na Ukrajině i naši kmenoví zaměstnanci z Ukrajiny byli osobně postiženi. V tomto směru jsme neváhali ani minutu vynaložit nutné prostředky na zajištění bezpečnosti našich kolegů a jejich rodin, říká Libor Šádek, generální ředitel společnosti HÖDLMAYR Logistics Czech Republic a.s. v odpovědi na otázku prvního dílu Barometru silniční autodopravy 2023.

 

"Rok 2022 byl v našem sektoru jedním z nejdynamičtějších let, jaké jsme kdy zažili. Ukrajinský konflikt měl naprosto klíčový význam. Zkolabovalo množství dodavatelů našich zákazníků, což mělo přímý dopad na poptávku po našich službách. Prakticky zkolaboval trh s novými vozy na Ukrajině jako jedna z našich cílových destinací. Z evropského trhu zmizela podstatná část pracovní síly a ceny nafty se dostaly velice rychle do astronomických výšin. Nejhorší je ovšem dopad v lidské rovině, kdy naše pobočka na Ukrajině i naši kmenoví zaměstnanci z Ukrajiny byli osobně postiženi. V tomto směru jsme neváhali ani minutu vynaložit nutné prostředky na zajištění bezpečnosti našich kolegů a jejich rodin."

"Během druhého čtvrtletí se podařilo našim zákazníkům do značné míry stabilizovat výrobu, a tedy poptávku po našich službách, a zároveň se vyrovnat s nákladovou stranou logistických služeb. Jinými slovy – naše ceny musely růst nebývalým tempem, abychom dokázali kompenzovat růst nákladů. Tato situace se doslova přehoupla do třetího a především čtvrtého čtvrtletí, kdy poptávka po logistických službách raketově rostla, aniž by byly na trhu k dispozici jakékoli dodatečné přepravní kapacity. Jako firma orientovaná na dlouhodobě udržitelný růst jsme se samozřejmě museli vyrovnat s pokušením rychlého zisku a soustředili jsme se zejména na narovnání podmínek s našimi tradičními zákazníky."

"Osobně věřím, že rok 2023 se ponese ve znamení stabilizace trhu skrz snížení poptávky a zároveň vytváření dostatečných bezpečnostních rezerv podniků a cenová úroveň by se měla měnit pouze v rovině obecné inflace."

"Samozřejmě za předpokladu, že nedojde k další mimořádné události."

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz