Do budoucnosti hledíme s pokorou  |  Truck & business 1 / 2023  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 1 / 2023 » Do budoucnosti hledíme s pokorou

Do budoucnosti hledíme s pokorou

 
lide-2

pondělí, 27. března 2023

"Rok 2022 bych rozdělila do dvou částí. Jeho první polovina byla z hlediska zájmu o naše služby doslova extrémní. Byli jsme svědky toho, že poptávka nárazově překračovala kapacity dopravců. I my, jako největší česká dopravní společnost s vlastním vozovým parkem, jsme měli co dělat, abychom dokázali tomuto náporu zakázek vyhovět," MVDr. Martina Šmídlová, jednatelka Šmídl Provozní Holding s.r.o.

 

"Zhruba v červenci došlo ke kulminaci a poptávka se ustálila a na podzim dokonce klesla pod dlouhodobý průměr. Tento rok predikujeme návrat k normálu (tzn. doba před-covidová), ale uvidíme, co nám přinesou jarní měsíce. "

"Loňský rok jsme zakončili úspěšně nad nastaveným plánem. Dá se tedy říci, že se nám podařilo dosáhnout přiměřeného zhodnocení, a to i přes volatilitu koruny a růst prakticky všech nákladů – od pohonných hmot a energií až po mzdové náklady."

"I pro letošní rok plánujeme mírně vyšší cíle, protože růst je součástí naší dlouhodobé strategie. Samozřejmě po zkušenostech z minulých let hledíme do budoucnosti s velkou pokorou. Nečekali jsme pandemii, válku na Ukrajině ani extrémní inflaci a s ní spojený skokový růst nákladů. Vše jsme ale ustáli a letošní rok rozhodně nevidíme černě. Proto hodnotím barometr silniční dopravy stupněm 4,0."

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz