PROFIL GO! Express & Logistics  |  Truck & business 1 / 2012  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 1 / 2012 » PROFIL GO! Express & Logistics

PROFIL GO! Express & Logistics

 
image2379

V roce 2002 nastala změna na českém trhu v oboru expresních zásilek a logistiky. Na český trh vstoupila německá expresní a logistická společnost GO! General Overnight & Express Logistik formou organizační složky. V srpnu roku 2006 změnila společnost...

 
V roce 2002 nastala změna na českém trhu v oboru expresních zásilek a logistiky. Na český trh vstoupila německá expresní a logistická společnost GO! General Overnight & Express Logistik formou organizační složky. V srpnu roku 2006 změnila společnost svou právní formu na společnost s ručením omezeným. Oficiálním název společnosti v České republice je GO! Express & Logistics, s. r. o.

Na počátku svého působení nabízela společnost GO! Česká republika služby z Prahy pouze do Německa. V současně době vyzvedává zásilky vlastními kurýry ve všech velkých městech ČR. GO! doručí dokumenty, balíčky a jakékoli kusové zásilky do 220 zemí po celém světě.
Společnost GO! Česká republika má centrálu v Praze a pobočky v dalších větších městech:  v Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Brně. Disponuje vlastní sítí nočních linek, které ji spojují s celým světem (přes HUB v německé Niederaule).

STATISTIKA
Počet dodávkových vozidel v celém systému 3150
Počet vlastních vozidel u společnosti v ČR 22
Počet zaměstnanců u společnosti v ČR 35


VE ZKRATCE
Rok založení v ČR: 2002
Nejvyšší představitel v ČR: jednatel Martin Koča
Specializace: expresní kurýrní a zásilková služba
Hlavní sídlo: Praha 6 - Ruzyně, U Prioru 1076/5
Hlavní země působení: Německo, Rakousko, Slovensko, BeNeLux, Maďarsko
Internet: www.general-overnight.cz

HLAVNÍ HESLO (MOTTO) firmy: „VŠECHNO JDE!“

Rozhovor
V letošním roce si expresní zásilková společnost GO! Express & Logistics připomíná 10. výročí svého vzniku a působení v České republice. Firma u nás začínala jako malá a neznámá společnost se dvěma zaměstnanci. Výhodou byla mnohaletá zkušenost mateřské německé společnosti, založené v roce 1984, kterou bylo možno aplikovat do českých podmínek. Během deseti let se společnost stala spolehlivým partnerem pro mezinárodní i tuzemskou logistiku pro mnoho větších i menších firem. O poslání společnosti, její současnosti a plánech jsme hovořili s jednatelem Martinem Kočou.

Můžete na úvod stručně charakterizovat vaši firmu?
GO! je významnou společností na českém trhu, která nabízí mezinárodní expresní služby. Je schopna doručit zásilky po celém světě, a to i v průběhu jediného dne. Standardem je pak doručení zásilek v přesném časovém rozmezí, stejně jako vyzvednutí zásilek u odesílatele výrazně později, než je běžné u jiných poskytovatelů. V oblasti komunikace s klienty a možnosti individuálního přístupu k přepravám pak GO! výrazně převyšuje svoje konkurenty. Společnost neustále rozšiřuje své služby a snaží se reagovat na požadavky svých zákazníků. Za sloganem "VŠECHNO JDE!" se skrývá práce celého týmu odborníků, kteří hledají nejlepší přepravní řešení pro zákazníka, s důrazem na rychlost, kvalitu přepravy a především zákaznický servis.

Nabízí se tak otázka, jaké jsou nejčastější cíle řidičů vašich vozidel?
Nemluvil bych o cílech řidičů, protože máme systém, kdy naši řidiči obslouží Českou republiku a zásilky, které vezou, jsou pomocí expresních linek předány kurýrům v jiných zemích. Ale jestli mluvíme o cílech správně, pak musíme hovořit o tom, kam směřují naše zásilky. Nejčastěji do Německa, Rakouska a na Slovensko, do těchto zemí směřuje 60 % mezinárodních zásilek. Dalších 30 % putuje do zemí Evropské unie a 10 % do ostatních států světa.

Na tiskové konferenci, která se konala začátkem února, jste zdůraznil, že loňský rok byl spojen s obnovou vozového parku. Co to konkrétně znamená?
Je to tak, aktuálně mají všechna vozidla v našem vozovém parku na štítku rok výroby 2011 a splňují emisní normu Euro 5. Protože poskytujeme prémiové logistické služby, není možné jezdit s prorezavělými vozy, kterým hrozí, že jim upadne nárazník. Dlouhodobě však dodržujeme zásadu, že žádné naše vozy, které pro nás jezdí, nesmí být starší třech let. Chceme-li poskytovat vysoký standard, musíme dbát na vše. Vozy jsou na předním místě, protože vůz a kurýr jsou to první, s čím se náš zákazník setkává.

Jaký druh dopravních prostředků máte k dispozici?
Používáme pick-upy a skříňová vozidla, z nichž 99 % je do 3,5 tuny celkové hmotnosti.

Můžete nabídnout dopravu nebezpečného zboží příp. nadměrných nákladů?
V případě požadavku našeho zákazníka jsme schopni i takovou přepravu zajistit, nicméně naší specializací jsou expresní kusové zásilky.

Nabízíte služby i v oblasti automobilového průmyslu, popřípadě pro jiné oborové segmenty trhu?
Už vloni společnost GO! Express & Logistics začala s realizací oborových řešení pro společnosti z různých branží. Prvním počinem bylo zavedení služby GO! Life Science. Určena je firmám, které se zabývají biotechnologiemi, výzkumem a vývojem léků a dalšími obory v rámci life science. Také ji využívají nemocnice či výzkumná centra. Jádro produktu tvoří logistika zásilek, které jsou jednak chlazené, jednak přepravované na suchém ledu. Smyslem produktu a výhodou pro zákazníky je skutečnost, že odpadá starost o obalové materiály, suchý led, zajištění vozu a podobně. GO! se postará o zabalení zásilky, její označení, přepravu a včasné dodání na místo určení. Firma se tak může věnovat své činnosti a starosti s přepravou nechat na nás.

Dalším oborovým řešením je GO! Automotive & Industry. Toto řešení bylo navrženo pro potřeby strojírenské výroby, automobilového průmyslu a firem s podobným výrobním programem. Je určeno k zajištění nárazových a urgentních dodávek do výroby. Pomáhá firmám eliminovat případné ztráty při výpadcích produkce. V takových situacích je zásadní rychlé dodání surovin či náhradních dílů pro opravu strojů. Naší přidanou hodnotou je nejenom schopnost expresního řešení, ale i možnost služby, při které například přebíráme od zákazníka starost za importní dodávky, které mu načasujeme podle potřeb jeho výroby, dle přesně daného časového harmonogramu. Tyto koordinujeme se zahraničními dodavateli, včetně související komunikace i dalších nutných operací spojených s logistikou.

Třetím oborovým řešením je GO! Food Logistics. Toto řešení uvítají všichni výrobci potravin, kteří chtějí expandovat na zahraniční trhy. Problémem pro ně může být nutnost dostat výrobek do zahraničí v co nejkratším čase, při dodržení určitých teplotních režimů, tedy v prvotřídní kvalitě. Ještě před samotným zahájením dodávek se odesílají například do výběrových řízení různé vzorky. My je přepravíme a dokážeme vyhovět všem požadovaným kritériím. I nejvyšší kvalita vzorku totiž může být znehodnocena špatným transportem a neodborným zacházením. Proto je nesmírně důležité mít v této prvotní fázi spolehlivého partnera a tím se snažíme být.

Jaký unikátní transport jste v poslední době realizovali?
Pro někoho může být zvláštní, převáží-li se například tkáně pro výzkumné účely, speciální látky, které mohou zachránit následně životy, nebo přístroje, které pak vidíte v nemocnicích. Pro nás jsou to zásilky, kterým věnujeme stejnou péči, jako třeba šlechtěnému osivu, které transportujeme. Jsou ale přepravy, které jsou i pro nás méně tradiční. V loňském roce jsme například převáželi reproduktory Karlu Gottovi, který je potřeboval na koncert. Šlo o významný koncert, kdy byl hostem slavného tenoristy. Nedávno jsme převáželi klíče, které si zákazník zapomněl v Indii na dovolené. V minulosti se dokonce stalo, že pro známého výrobce pneumatik jsme zrealizovali expresní dodávku pneumatik na závody F1. Pochlubit se můžeme i tím, že jsme zajišťovali převoz exponátů pro festival Czech Architecture Week. Těch unikátních zásilek není mnoho, ale občas se nějaká rarita i z našeho pohledu objeví.


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz