ASECAP: V Praze o bezpečnosti  |  Truck & business 1 / 2010  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 1 / 2010 » ASECAP: V Praze o bezpečnosti

ASECAP: V Praze o bezpečnosti

 
image1594

Na své výroční konferenci věnované otázkám bezpečnosti silničního provozu informovala Evropská asociace operátorů infrastruktur pro výběr mýtného (ASECAP) o výsledcích dosažených za období 2000 až 2010. Pražská, v pořadí druhá konference, se konala...

 
Na své výroční konferenci věnované otázkám bezpečnosti silničního provozu informovala Evropská asociace operátorů infrastruktur pro výběr mýtného (ASECAP) o výsledcích dosažených za období 2000 až 2010. Pražská, v pořadí druhá konference, se konala 1. března v prostorách hotelu Hilton. Česká republika je v asociaci operátorů zastoupena společností Kapsch.
 
Motto konference znělo: „Koordinace a spolupráce: další krok směrem ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.
Ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu silně přispívá finanční a technická podpora technických postupů v oblasti výzkumu, údržby a provozu, která byla umožněna prostřednictvím sítě pro výběr mýtného podle schémat PPP. Vybrané mýtné je okamžitě použito na zkvalitnění silniční sítě, zvýšení její bezpečnosti i šetrnosti k životnímu prostředí.
Přednášky – ne vždy doprovázené názorným obrazem – se často pohybovaly na teoretické bázi v obecné poloze. I navzdory nepopíratelné zkušenosti expertů, kteří na konferenci vystoupili, nepřinesla jejich slova mnoho nových podnětů pro okamžité řešení palčivých problémů silniční bezpečnosti. Na druhé straně je třeba si uvědomit, že zásady bezpečnosti stojí za to stále připomínat. Je vhodné a nutné je „omílat“, ať již na jakékoliv úrovni. Konference tak význačné evropské asociace jako je ASECAP si nemůže „výhledy do budoucna“ odpustit. Ostatně realizovat velkolepé plány na snížení nehodovosti je v současné evropské síti velmi tvrdý oříšek.
 
Dvacet členských zemí
V současnosti má ASECAP členy z 20 zemí, kteří spravují přes 40 000 km silnic a dálnic. Cílem asociace je propagovat mýtné a přímé platby jako nejefektivnější nástroj pro financování výstavby a efektivní údržbu pozemních komunikací. Prostřednictvím 150 organizací se snaží zvyšovat bezpečnost na evropských silnicích a dálnicích. Hledají se společné cesty k sjednocení podmínek přepravy v různých členských zemích. Nemálo členů ASECAP, koncesionářů zpoplatněných dálnic, dosáhlo snížení smrtelných dopravních nehod o 50 %, což je cíl stanovený Evropskou komisí. Některým se podařilo tuto hranici dokonce překročit, a to i přes rozrůstající se silniční síť a neustálé zvyšování počtu celkem najetých kilometrů! Již dnes ovšem některá čísla napovídají, že tento cíl není reálné dodržet ve všech zemích.
 
Další informace z jednání asociace ASECAP si přečtete v novém čísle časopisu Truck & business 1/2010


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz