Pro klidný spánek  |  Truck & business 1 / 2008  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 1 / 2008 » Pro klidný spánek

Pro klidný spánek

 
image412

Plný kamion nebo naplněný tahač s návěsem jsou velmi drahé. Mohou se stát snadnou kořistí pro mezinárodní bandy zlodějů. Škody spojené s krádeží kamionů nebo jejich obsahu stojí v Evropě ročně 8,3 miliard eur. Tomu je třeba zabránit. Kromě toho je z...

 

Plný kamion nebo naplněný tahač s návěsem jsou velmi drahé. Mohou se stát snadnou kořistí pro mezinárodní bandy zlodějů. Škody spojené s krádeží kamionů nebo jejich obsahu stojí v Evropě ročně 8,3 miliard eur. Tomu je třeba zabránit. Kromě toho je z důvodu bezpečnosti silničního provozu velmi důležité zajistit posádkám kamionů podmínky pro odpočinek... To jsou důvody pro realizaci nového evropského projektu.


Cílem městeček TruckCity je umožnit řidičům, aby si v pohodlí a bezpečí odpočinuli ve svých vozidlech nebo v hotelu. Projekt vznikl z iniciativy nizozemské společnosti TCN Property Projects. Mluvčí společnosti Rob Okhuijsen k tomu uvádí: „Sektor expanduje, zvlášť pak od vstupu zemí bývalého východního bloku do EU. Toto zesiluje ekonomickou aktivitu, potřebu dopravy a koncentraci užitkových vozidel. Jezdí se téměř výhradně po hlavních trasách, které vedou k přístavům a letištím. TruckCity reaguje na tento vývoj. Chceme nabídnout řidičům místo, kde mohou v naprostém klidu zaparkovat a klidně v noci odpočívat, což je velmi důležité již s ohledem na stále přísnější evropská pravidla týkající se doby řízení a odpočinku.

Infrastruktura
Pro 50 plánovaných míst stanovila TCNPP koncepci pokrývající různé dopravní aktivity. „Vesnice budou mít minimální rozlohu šest hektarů a nabídnou veškeré požadované vybavení. Každá vesnice bude mít autoservis a dílnu s pneuservisem, dílnu pro výměnu oleje, sektor pro chladírenské vozy, mostovou váhu a vybavení pro zákazníky. V každém TruckCity se bude nacházet i hotel. Řidiči mohou ovšem strávit noc i ve své kabině. Budou mít naprostou svobodu výběru.“

Všichni řidiči budou moci používat veškeré sanitární zařízení. Počítá se též nejen s dobře zásobeným obchodem, fitness sálem, místností s počítači s internetovým připojením, s faxem nebo fotokopírkou, ale i s automatickou pračkou. Důležitá je rovněž zóna pro odpočinek a uvolnění. Cílem projektu je, aby každý řidič měl standardní komfort, cítil se dobře a mohl být v kontaktu se svou rodinou za nejlepších podmínek. Veškerá infrastruktura je tedy dostupná 24 hodin denně.

Bezpečnost je prvořadá
Projekt TruckCity věnuje bezpečnosti velkou pozornost. „Řidiči si mohou být jisti, že v našich vesnicích budou moci klidně relaxovat ať už se rozhodnou že budou spát v kabině auta nebo v hotelu. Dopravci mají jistotu, že vozidlo i náklad jsou v bezpečí, i když řidič odpočívá. Vesnice jsou celkově uzavřeny a neustále hlídány kamerami. Po celých 24 hodin denně jsou též organizovány obchůzky, ale z hlediska bezpečnosti raději nesdělujeme počet osob ani jejich organizaci“, dodává Rob Okhuijsen.


První TruckCity
V Emmenu již byl zakoupen pozemek a podána žádost o stavební povolení. Práce by podle tiskového mluvčího společnosti TCNPP měly v těchto dnech. Toto první městečko bude v provozu koncem příštího roku. V Rotterdamu je jisté, že se TruckCity bude nacházet v zóně Europoort. Zatím ovšem není jisté přesné umístění. Pokud se týká Emmenu, TCNPP již má konkrétní plán. Bude postaveno na rozloze sedm hektarů, bude mít dvouhvězdičkový hotel s 35 dvoulůžkovými pokoji, tj. celkovou kapacitu 70 lůžek. Řidiči nehledají luxus, ale slušný komfort. Pokoje budou funkčně zařízeny. Ostatní městečka budou vystavěna podle stejného modelu; rotterdamské však bude největší, protože je v blízkosti přístavu. Hotel bude mít například více pokojů a lůžek.

Celý článek si přečtěte v březnovém vydání Truck & business.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz