Nový Actros  |  Truck & business 1 / 2008  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 1 / 2008 » Nový Actros

Nový Actros

 
image565

Třetí generace rodiny Actros spatřila světlo světa. Vozidla byla zdokonalena v oblasti hospodárnosti, komfortu, bezpečnosti i designu. Plně automatizovaná převodovka PowerShift je nyní sériově montována do všech silničních vozidel Actros. Tím se...

 

Třetí generace rodiny Actros spatřila světlo světa. Vozidla byla zdokonalena v oblasti hospodárnosti, komfortu, bezpečnosti i designu. Plně automatizovaná převodovka PowerShift je nyní sériově montována do všech silničních vozidel Actros. Tím se Mercedes-Benz stává jediným výrobcem užitkových vozidel, který nabízí plně automatizovanou převodovku sériově v těžkém nákladním vozidle.

PowerShift kombinuje převodovku s řídící elektronikou, která kromě automatického řazení rychlostních stupňů a ovládání spojky obsluhuje řadu dalších funkcí. V praxi tak zákazník získává výhody především díky komfortnější, ekonomičtější a bezpečnější jízdě. S ohledem na stále rostoucí hustotu provozu je automatizované řazení dalším příspěvkem k vyšší bezpečnosti dopravy.

Vozidla pohání osvědčené motory Blue-Tec s hospodárným provozem v šesti výkonových kategoriích od 235 kW (320 k) do 350 kW (476 k) s motory V6 a ve třech výkonových kategoriích od 375 kW (510 k) do 440 kW (598 k) s motory V8. Motory se již dnes vyrábějí i v provedení splňujícím normu Euro 5, platnou od podzimu 2009.

Nový Actros znovu splňuje náročná měřítka komfortu. Poprvé se u nákladního vozidla objevuje nivoregulace pro vodorovnou polohu (horního) lůžka. Díky tomu je umožněn kvalitní spánek i na nerovném stanovišti. Také spodní lůžko je nyní vybaveno elastickým lamelovým roštem. Vylepšená nezávislá klimatizace vytváří konstantní teploty a lepší klima v prostoru kabiny. Optimalizované řízení vzduchově odpruženého tahače návěsů je přímější, zaručuje lepší držení stopy a lépe si poradí s vyjetými kolejemi na vozovce. Přispívá tak nejen ke zvýšenému komfortu, ale také k vyšší bezpečnosti. Ještě užitečnější pro praxi je „obytný prostor Actros“ s velkým výkyvným zrcátkem na holení, sklopným stolem se snadnou obsluhou a dvěma držáky ručníků resp. prádla. Nový Actros je dodáván se sadami výbav „Basic“, „Classic“ a „Top“.
Množství výbav na přání zákazníka slouží také bezpečnosti provozu. Pro nový Actros budou nabízeny asistenční systémy bezpečnosti v sadě Classic Safety nebo Top Safety. Sada Top Safety obsahuje všechny disponibilní systémy včetně systému Active Brake Assist.

Nový Mercedes-Benz Actros lze objednávat od 28. ledna 2008. Výroba bude zahájena v druhé polovině roku 2008.

Ilustrační foto
Více informací přinese březnové vydání Truck & business.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz