Webdispečink Den s Fleetem podpořil obchod  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Webdispečink Den s Fleetem podpořil obchod

Webdispečink Den s Fleetem podpořil obchod

 
image2744

úterý, 28. května 2013

Ve středu 15. května se v golfovém centru Kaskáda odehrál letošní první, celkově však již jubilejní desátý Den s Fleetem, tentokrát pod názvem Webdispečink Den s Fleetem 2013 – jaro. Do špičkového golfového centra nedaleko Brna se sjelo celkem...

 
Ve středu 15. května se v golfovém centru Kaskáda odehrál letošní první, celkově však již jubilejní desátý Den s Fleetem, tentokrát pod názvem Webdispečink Den s Fleetem 2013 – jaro. Do špičkového golfového centra nedaleko Brna se sjelo celkem bezmála 430 fleetových manažerů, členů top managementu mnoha domácích společností a zástupců automobilek či partnerů akce. Jarní Den s Fleetem tak pokračoval v tradici vrcholných fleetových setkání, největších svého druhu v České republice.

Tradiční rozložení programu do dopolední přednáškové a odpolední společenské a testovací části zůstal zachován, novinkou letošního ročníku se stal golfový turnaj Fleet on Green, kterého se zúčastnilo celkem 21 hráčů, mezi kterými byli jak vrcholoví manažeři společností, tak zástupci automobilek či jiných dodavatelů produktů a služeb.

Informace, informace...

Dopolední přednáškovou část zahájil Tomáš Sysel, vedoucí oddělení provozu systému, Princip a.s., který hovořil o možnostech využití systému Webdispečink při sledování a vyhodnocování provozu vozových parků. Druhou v pořadí byla přednáška prezidenta Dopravní akademie Roberta Kotála na téma Car policy a MPBP - k čemu slouží, jak je vytvářet a implementovat. Po tomto zajímavém a přínosném tématu završil dopolední přednáškovou část Jiří Štoček, zástupce obchodního ředitele společnosti LeasePlan ČR, který samozřejmě hovořil o operativním leasingu a zdůraznil, že tato služba je především partnerstvím mezi dodavatelem a zákazníkem. Jiří Polívka, marketingový manažer společnosti Alcar Bohemia, největšího prodejce ocelových i litých kol v ČR, pohovořil o zajímavém produktu vhodném pro provoz fleetů, tzv. hybridních kolech.

Po přestávce na občerstvení se ujal slova Tomáš Kabrhel, manažer servisních konceptů společnosti Elit. Obsahem jeho přednášky s názvem Máte právo ušetřit, bylo představení možností, které nabízí spolupráce firem se sítí servisů Car Fleet Service. Úspory byly tématem také další přednášky, nazvané Total Cost of Refuelling aneb: Nechci slevu zadarmo... Marek Paneš, marketingový ředitel CCS Česká společnost pro platební karty, ve svém příspěvku poukázal na fakt, že sleva na ceně za palivo v sítích čerpacích stanic ještě nemusí znamenat skutečnou úsporu oproti optimalizovanému nákupu pohonných hmot bez ohledu na konkrétní síť, jak to umožňují i karty CCS. A u pohonných hmot zůstal i další přednášející, kterým byl Lubomír Kolman, Project Manager společnosti RWE Energo. Hovořil o novinkách ve světě stlačeného zemního plynu, tedy CNG, který je zajímavou alternativou k tradičnímu benzinu či naftě. Závěr přednáškového bloku obstaral Michal Krátký, jednatel společnosti AZ Mobility, který hovořil o možnostech využití softwarových nástrojů pro efektivní správu vozového parku.

Auta, jednání i zábava

Po obědu se hosté Dne s Fleetem připojili k padesátce porotců, kteří měli po celé dopoledne k dispozici všechny automobily nominované do ankety o Firemní auto roku 2013 a pilně je testovali či sbírali informace u zástupců jednotlivých automobilek. Rozsáhlé prostory areálu umožnily partnerům Dne s Fleetem nabídnout atraktivní doprovodný program, včetně terénního simulátoru, který přivezlo zastoupení značky Land Rover, terénní buggy, která na sobě nesla logo LeasePlanu (kdo raději pomalejší jízdu, mohl si vyzkoušet Segway), a nechyběla ani vydatná pečeně, která se připravovala od rána na stánku Constructu. Společnost ALD Automotive, která je hlavním a tradičním partnerem ankety Fleet Awards, jejíž součástí je také Firemní auto roku, si zajistila pozornost ultralimuzínou na bázi Hummeru H2, jejíž komfort dokreslovaly půvabné hostesky. A komu bylo příliš teplo, mohl „k ledu“, konkrétně na stánek společnosti Elit, kde byl připraven ledový bar a postupně zde z ledového bloku vznikalo pod rukama sochaře logo společnosti. U Principu se jezdilo jak virtuálně na X-Boxu, tak skutečně v Porsche 911, u CCS jste mohli narazit na nehybně sedící, ale soustředěné osoby, snažící se pohnout silou své mysli míčkem v soutěži Mindball Multiplayer. Hlavní atrakcí Dnů s Fleetem nicméně zůstávají auta.

Na jarním Webdispečink Dnu s Fleetem 2013 jich bylo celkem 117, takže bylo z čeho vybírat. „Moc děkuji za pozvání na takovou akci. Něco podobného jsem ještě nezažil. Vyzkoušel jsem celou řadu vozidel a odnáším si řadu poznatků, které bych jinak asi nikde jinde nezískal," hodnotil svou účast ing. Jakub Lešikar, jednatel společnosti LAAR, a.s. Další z návštěvníků a zároveň porotců ankety Firemní auto roku i účastník golfového turnaje, ing. Mojmír Olšer, generální ředitel společnosti Colorlak, a.s., vyjadřoval překvapení nad rozsahem Webdispečink Dne s Fleetem: „Čekal jsem mnohem menší akci, velikost i množství vozidel mne příjemně překvapily." Podobně se vyjádřila řada dalších vysoce postavených manažerů, kteří přijeli na Den s Fleetem či testovací den manažerské poroty poprvé.

Fleetový golf

Část porotců a zástupců automobilek či dodavatelů služeb se po obědě přesunula na golfové hřiště, kde se od 13:00 začala psát nová tradice s názvem Fleet on Green. Celkem 21 hráčů rozčleněných do šesti flightů se postupně vydalo na náročnou túru po osmnácti jamkách. Golfové hřiště Kaskáda je považováno golfisty za náročné, hru navíc silně ovlivňoval silný nárazový vítr, a tak nebylo divu, že do „cíle“ dorazila řada účastníků turnaje značně vyčerpaná. Všichni ale kvitovali spojení testování automobilů a golfového turnaje. „Myslím, že to k sobě tak nějak patří, je to určitě skvělý nápad,“ komentoval Vladimír Veselý, HR Manager společnosti TRW pro Evropu. Díky partnerům turnaje si vítězové odnesli i zajímavé ceny, mimo jiné lahev prestižního sektu Louis Girardot společnosti Bohemia Sekt, vouchery na účast v golfovém turnaji Tradecon Manažerská Liga nebo voucher na víkendovou zápůjčku vozu podle vlastního výběru u společnosti Europcar. Partnery golfového turnaje se dále staly společnosti iDry a S-GUIDE, která provozuje specializovaný portál Golfové cesty. Automobilky reprezentovali zástupci Jaguar Land Rover, Volvo a Hyundai. Celkovým vítězem turnaje hraného na Stableford body se stal Lukáš Bryksa, jednatel společnosti IMP Net, následovaný Martinem Kovářem, generálním ředitelem společnosti Jitona, třetí místo patřilo Milanu Bobkovi, řediteli brněnské pobočky společnosti PosAm Praha. Trofej Bohemia Sekt Longest Drive se stala kořistí hráče s nejnižším handicapem v turnaji, Roberta Paula, jednatele společnosti S-GUIDE, vloženou disciplínu iDry Nearest to Pin ovládl Rastislav Vašica, finanční ředitel společnosti Bohemia Sekt, a vítězem Brutto Cup by Europcar určené vítězi na rány se stal Daniel Dušek, generální ředitel společnosti Kalypta.
Jarní Webdispečink Den s Fleetem 2013 se vydařil. Účastníky opalovalo slunce, kterému ovšem zdatně konkuroval silný vítr. Všechny stany a stánky nicméně zůstaly na svých místech a účastníci odjížděli domů s mnoha novými informacemi a podněty pro další aktivity v oblasti fleet managementu.

Již za čtyři měsíce, konkrétně 12. září, proběhne podzimní CCS Den s Fleetem. Na tradičním místě v Golf & Spa Resortu Kunětická hora a opět s golfovým turnajem Fleet on Green.

Zdroj: TZ Club 91, s.r.o.

 
image2745image2746
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz