Volvo Trucks inovuje rychle a kompletně  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Volvo Trucks inovuje rychle a kompletně

Volvo Trucks inovuje rychle a kompletně

 
image2738

úterý, 21. května 2013

Od září 2012 uvedla společnost Volvo Trucks na trh pět nových modelů nákladních vozidel. Vše začalo vloni uvedením nového modelu Volvo FH, za kterým letos následovaly nové modely Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FE a Volvo FL. Všechny nové modely obsahují...

 
Od září 2012 uvedla společnost Volvo Trucks na trh pět nových modelů nákladních vozidel. Vše začalo vloni uvedením nového modelu Volvo FH, za kterým letos následovaly nové modely Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FE a Volvo FL. Všechny nové modely obsahují inovace a prvky, které řidičům usnadňují a zefektivňují práci.

„Toto je jedno z nejplodnějších a nejzajímavějších období v naší historii. S naší moderní a technologicky vyspělou řadou nákladních vozidel jsme nyní výborně připraveni pomáhat zákazníkům ve všech odvětvích zlepšovat jejich produktivitu a ziskovost," říká Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks. Vizuální rodinné vazby mezi nejsilnějším nákladním vozidlem Volvo FH16 a jeho menšími sourozenci jsou nyní silnější než dříve. Klasický kovový znak společnosti Volvo byl u všech modelů přesunut na nové místo pod čelním sklem. Jednotný vzhled zvýrazňují také nové světlomety se svými výraznými světly pro denní svícení.

Zlepšení pracovního prostředí řidiče

Všechna nová vozidla společnosti Volvo nabízejí řidičům řadu výhod. Kabiny byly inovovány nebo vylepšeny s důrazem na efektivitu, ergonomii, pohodlí a bezpečnost pracovního prostředí. „Pracovní podmínky řidiče vozu jsou při vývoji nových modelů vždy ve středu pozornosti. Revoluční systém Volvo Dynamic Steering je vynikajícím příkladem naší snahy zajistit, aby řízení bylo méně namáhavé. Samostatné zavěšení předních kol, které je u těžkých nákladních vozů světovou novinkou, zase výrazně zlepšuje pohodlí a stabilitu", říká Claes Nilsson.

Snížení nákladů na přepravu

Společnost Volvo Trucks také zavedla nové inovativní technologie a služby, jejichž cílem je snížit zákazníkům náklady na přepravu. Například možnost používání telematiky ke sledování mnoha součástek znamená, že pro modely Volvo FH, Volvo FM, Volvo FE a Volvo FL je nyní dostupná vylepšená servisní smlouva Gold v rámci zajištění maximální provozuschopnosti. K prvkům a službám zaměřeným na úsporu paliva, které jsou dostupné pro řidiče vozů Volvo, patří služba sledování spotřeby paliva a dopadu na životní prostředí - Dynafleet, služba pro úsporu paliva – Fuel Advice a školicí kurzy hospodárné jízdy. Velmi oceňovaná automatizovaná převodovka I-Shift, kterou si lze přizpůsobit pro různé specifické způsoby použití a která snižuje spotřebu paliva, je navíc nyní kromě modelů Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX dostupná i pro model Volvo FE. Jeden z nejdůležitějších nových prvků pro úsporu paliva je systém I-See. Ten lze přirovnat k autopilotovi, který se stará o výběr převodového stupně, zrychlování a brzdění motorem v kopcích tím nejefektivnějším možným způsobem a s ohledem na spotřebu paliva. Jakmile vozidlo vybavené nejnovější verzí systému I-See projede kopcovitým úsekem cesty, informace o místním profilu krajiny se bezdrátově odešlou serveru společnosti Volvo Trucks. Když stejnou cestou projede další vozidlo se systémem I-See, systém automaticky obdrží tyto informace ze serveru a zajistí hospodárné využití paliva při řazení, zrychlování a brzdění. Úspora paliva pro dálkovou přepravu může činit až pět procent.

Zdroj: TZ Volvo Truck Czech s.r.o.


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz