Volvo Dynamic Steering záruka bezpečnosti a komfortu při řízení  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Volvo Dynamic Steering záruka bezpečnosti a komfortu při řízení

Volvo Dynamic Steering záruka bezpečnosti a komfortu při řízení

 

pátek, 22. února 2013

Pouhých několik měsíců po uvedení nové série modelu FH představuje společnost Volvo Trucks další světovou technickou novinku. Systém Volvo Dynamic Steering spojuje běžný hydraulický posilovač řízení s elektronicky regulovaným elektrickým motorem...

 
Pouhých několik měsíců po uvedení nové série modelu FH představuje společnost Volvo Trucks další světovou technickou novinku. Systém Volvo Dynamic Steering spojuje běžný hydraulický posilovač řízení s elektronicky regulovaným elektrickým motorem napojeným na řídicí ústrojí. Jeho maximální točivý moment 25 Nm a elektronická řídicí jednotka reguluje jeho otáčky tisíckrát za sekundu. Výsledkem je možnost přesného řízení, která řidiči vozidla přináší bezpečnější, pohodlnější a příjemnější pracovní prostředí.

„Tato patentovaná technologie nabízí výhody řidičům ve všech provozních podmínkách. Na dálnici tento systém dynamického řízení nabízí bezkonkurenční směrovou stabilitu. Při nízkých rychlostech lze i plně naložený kamion snadno řídit jedním prstem,“ říká Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks.

„Úkolem tohoto elektrického motoru je zaručit dokonalý pocit z řízení po celou dobu provozu. Senzory systému mohou například zjistit, že řidič chce jet přímo vpřed, a v takovém případě automaticky zajistí, aby do volantu neprocházelo žádné rušení z povrchu vozovky,“ vysvětluje Gustav Neander, projektový manažer systému Volvo Dynamic Steering. Dále dodává: „Při nízkých rychlostech je řízení kamionu díky elektrickému motoru velice snadné. I plně naložené vozidlo na stavbě provozované v terénu na hrubém povrchu lze řídit zcela bez námahy. Řidiči kamionů, kteří systém v průběhu vývoje testovali, byli všichni jeho výhodami ohromeni.“

Shrnutí přínosu systému:

Při nízkých rychlostech elektrický motor přebírá práci řidičových svalů. Řidič tak může řídit bez namáhání ramen a paží. Další výhodou je, že systém Volvo Dynamic Steering se automaticky aktivuje i při couvání.

Nerovnosti povrchu vozovky, například praskliny a díry, jsou systémem tlumeny. Vozidlo jede rovně a řízení je stabilnější a řidič nemusí volant neustále vyrovnávat.

Na dálnici toto přesné řízení přináší nevídanou směrovou stabilitu, díky které má řidič úplnou kontrolu při libovolné rychlosti a může se při řízení více uvolnit. Systém dynamického posilovače řízení eliminuje v podstatě všechny malé pohyby volantu, ke kterým na současných vozovkách nevyhnutelně dochází.

Inteligentní systém rychle rozpozná strmě vyklenutý povrch vozovky nebo boční vítr a automaticky provede kompenzaci, aby mohl řidič pokračovat v řízení přímo vpřed a nemusel se namáhat s vyrovnáváním volantu. Jde o významné zvýšení bezpečnosti provozu a pohodlí řidiče.

TZ Volvo Trucks
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz