Systém DAF City Turn Assist zvyšuje bezpečnost silničního provozu ve městě  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Systém DAF City Turn Assist zvyšuje bezpečnost silničního provozu ve městě

Systém DAF City Turn Assist zvyšuje bezpečnost silničního provozu ve městě

 
daf

pátek, 31. ledna 2020

Pro zvýšení bezpečnosti účastníků silničního provozu během distribuce zboží ve městech představuje společnost DAF Trucks systém DAF City Turn Assist, který umožňuje monitorových slepých úhlů. Systém je možné objednat přímo z výroby pro vozidla 4x2 FT a 6x2 FTP nebo jako sadu prostřednictvím náhradních dílů.

 

DAF City Turn Assist je bezpečnostní funkce, která varuje řidiče pomocí vizuálních a zvukových upozornění, pokud jsou v mrtvém úhlu na straně řidiče jiní účastníci silničního provozu – od chodců a cyklistů po automobily a motocykly. Monitorovací systém nejen varuje při nižších rychlostech během jízdy v městském provozu, ale také detekuje další účastníky silničního provozu v sousedním pruhu při přejíždění z pruhu do pruhu nebo při připojování do pruhu při vyšší rychlosti.

DAF City Turn Assist využívá radarovou technologii pro zajištění optimální detekce objektů i v podmínkách špatné viditelnosti. Na straně spolujezdce, na zadním blatníku nebo blízko něj, je nainstalována jedna radarová jednotka s krátkým dosahem. Její odolné provedení je vyvinuto tak, aby fungovalo v těch nejnáročnějších podmínkách.

Výstrahy se zobrazují prostřednictvím strategicky umístěného displeje LED, který je umístěn na sloupku A na straně spolujezdce, blízko bočního zrcátka. Je-li aktivován pravý ukazatel směru, mohou být také vydávána zvuková upozornění. DAF City Turn Assist z výroby umožňuje instalaci kompletního systému (radarová jednotka, displej a kabelové svazky).

DAF City Turn Assist je nabízen jako volitelné vybavení u tahačů s levostranným řízením Euro 6 4x2 FT a 6x2 FTP s motory MX-11 a MX-13 a také u elektrických vozidel CF. Pro modely CF a XF s pravostranným řízením již společnost DAF nabízí volitelné kamerové a senzorové systémy navržené pro ochranu zranitelných účastníků silničního provozu, aby splnila požadavky trhu a legislativy ve Velké Británii a Irsku.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz