O Firemní auta roku™ se letos utká 62 kandidátů  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » O Firemní auta roku™ se letos utká 62 kandidátů

O Firemní auta roku™ se letos utká 62 kandidátů

 
image2714

pondělí, 22. dubna 2013

Šestý ročník ankety ALD Automotive Fleet Awards™ 2013, která hledá výjimečné osobnosti, produkty a služby v oblasti firemní mobility, vstupuje do klíčové fáze. Ta je již tradičně ohraničena zformováním „velké" stočlenné manažerské poroty, která volí...

 
Šestý ročník ankety ALD Automotive Fleet Awards™ 2013, která hledá výjimečné osobnosti, produkty a služby v oblasti firemní mobility, vstupuje do klíčové fáze. Ta je již tradičně ohraničena zformováním „velké" stočlenné manažerské poroty, která volí Firemní auta roku, i „malé" desetičlenné expertní poroty, která vybírá nejlepší fleetové produkty a služby v ostatních kategoriích. Neméně důležitým mezníkem celé akce je ukončení nominačního procesu a sestavení „kandidátky" soutěže o Firemní auto roku.

Letos čeští dovozci poslali do soutěže celkem 62 modelů osobních a lehkých užitkových automobilů, tedy stejně jako v loňském roce, který byl rekordní co do počtu nominací. Vypovídá to o vážnosti, které se tato akce těší. „Velmi si vážíme toho, že bez ohledu na obtížnou situaci na trhu, zřejmě nejtěžší za dobu konání této ankety, kdy jsou zástupci značek nuceni korigovat marketingové rozpočty, zůstává Firemní auto roku pevnou součástí jejich plánů," říká Martin Mensa, ředitel vydavatelství Club 91, s.r.o, která Fleet Awards pořádá. A dodává: „Jsem přesvědčen, že jejich zapojení do akce náležitě ocení i ti, pro které jsou ALD Automotive Fleet Awards určeny především, tedy manažeři českých společností, kteří rozhodují o stovkách tisíc automobilů, provozovaných ve firmách. Těm totiž dávají Fleet Awards jedinečnou příležitost: vidět, osahat si, vyzkoušet, být v kontaktu. Výsledky samy nejsou tak důležité, důležitá je podpora obchodu, podpora prodeje."

Porota v centru pozornosti

O Firemních autech roku rozhoduje tradičně stočlenná porota, složená z manažerů českých společností, jejíž složení se pravidelně obměňuje. „Podoba stočlenné manažerské poroty je pro nás klíčová. Pokud je mi známo, jedná se o největší porotu, jaká v automobilových anketách, a to nejen u nás, hlasuje a svým složením je zcela unikátní, protože je tvořena zčásti praktiky, zejména fleetovými manažery, a zčásti manažery s širšími rozhodovacími pravomocemi ve svých společnostech," říká Richard Plos, šéfredaktor magazínu FLEET firemní automobily, který porotu každoročně sestavuje. „Je to náročná práce, zejména oslovování členů top managementu společností, kteří jsou velmi vytíženi. Naštěstí se naše anketa již dostala do obecného povědomí, a také díky tomu se našim pozváním dostává stále pozitivnějších ohlasů," doplňuje Richard Plos.

První setkání v Brně

První příležitostí porotců seznámit se se všemi dvaašedesáti nominovanými vozy bude tradiční jarní fleetové setkání organizované časopisem FLEET, letos pod názvem Webdispečink Den s Fleetem 2013 - jaro. Uskuteční se ve středu 15. května 2013 v hotelu Kaskáda u Brna a jak je zvykem z minulých let, půjde o reprezentativní dostaveníčko fleetové komunity z celé České republiky za účasti přibližně 400 reprezentantů vozových parků a jejich dodavatelů. V rámci Webdispečink Dne s Fleetem 2013 - jaro se bude opět mísit odborný přednáškový program s prezentacemi partnerů, testováním automobilů a doplňkovým programem. A jako vždy to bude vynikající příležitost k navázání nových kontaktů, k obchodním schůzkám a k načerpání užitečných informací o aktuálních trendech fleet managementu. Manažeři s pravomocemi v oblasti pořizování a správy vozových parků se mohou stále registrovat k účasti na domovské stránce www.ifleet.cz. Po schválení registrace jim bude zaslána oficiální pozvánka.

… a letos i na greenu
Novinkou letošního ročníku je golfový turnaj, který magazín FLEET firemní automobily uspořádá v rámci obou testovacích dnů pod názvem FLEET on GREEN. Dodejme, že organizačním partnerem této akce je společnost Tradecon, která má s organizací golfových turnajů bohaté zkušenosti. Turnaj proběhne na osmnáctijamkovém hřišti s herním plánem Stableford a postupným startem. Střetnou se v něm porotci a další manažeři fleetových společností na jedné straně a dodavatelé na straně druhé.

Jedny nominace skončily, druhé pokračují
Zatímco nominace pro anketu Firemní auto roku byly oficiálně ukončeny, nominace osobností, produktů a služeb v dalších kategoriích ALD Automotive Fleet Awards 2013 nadále pokračují. Návrhy podané prostřednictvím internetových stránek www.FleetAwards.cz bude až do konce léta posuzovat odborná desetičlenná porota složená z devíti nezávislých odborníků a šéfredaktora časopisu FLEET. Z těchto nominací vzejdou nositelé dalších osmi fleetových cen. Nominovat zde může prakticky každý, ať již uživatel služby či produktu, či jejich poskytovatel, zástupce značky apod. Jedinou podmínkou je vyplnění nominačního formuláře se stručným zdůvodněním nominace a kontaktními údaji. Nominace je v této oblasti bezplatná.

Více publicity
Také letos je anketa ALD Automotive Fleet Awards podporována mediálními partnery především z řad ekonomických médií. Hlavním mediálním partnerem je vydavatelství Economia, resp. deník Hospodářské noviny a týdeník Ekonom. K větší publicitě akce jistě přispěje také kombinovaná Nominační příloha, která vyjde v obou těchto médiích začátkem června a přiblíží téma Fleet Awards širšímu manažerskému publiku. Poprvé však bude k dispozici již účastníkům Webdispečink Dne s Fleetem 2013 – jaro 15. května v Brně.

Další kroky
Po jarním fleetovém setkání bude též spuštěno internetové hlasování o Firemní auto roku™ 2013 prostřednictvím internetových stránek časopisu FLEET, stránek partnerů všech akcí a mediálních partnerů. Internetové hlasování, stejně jako nominační proces budou probíhat i celé prázdniny. Koncem léta se pak porotci, fleetoví manažeři i všichni partneři ankety sejdou v golfovém areálu Kunětická hora u Pardubic při druhé klíčové akci roku, kterou je CCS Den s Fleetem 2013 - podzim. To se již bude blížit finále celé ankety, za kterou udělá definitivní tečku slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků, který se bude konat v Praze dne 3. října 2013.


Rekapitulace
Nominační proces ankety Firemní auto roku™ 2013 v rámci ALD Automotive Fleet Awards 2013 byl ukončen, nominováno je 62 vozů, stejně jako loni.

Registraci k účasti na Webdispečink Dni s Fleetem 2013 - jaro (15. května 2013, golfový areál Kaskáda Brno) je možné podat prostřednictvím www.ifleet.cz (odkaz na homepage). Po schválení registrace bude zaslána oficiální pozvánka.
Nominace do dalších kategorií ALD Automotive Fleet Awards (full service leasing, financování, pojištění, servis vozového parku, telematické systémy, ekologický přistup) a nominaci osobností (fleetový manažer roku na straně dodavatele a na straně provozovatele fleetu) lze podat bezplatně prostřednictvím stránek www.FleetAwards.cz, odkaz - Nominace 2013.

Zdroj: TZ ALD Automotive Fleet Awards 2013

 
image2715
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz