Nový Ford Connect  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Nový Ford Connect

Nový Ford Connect

 
image2843

čtvrtek, 26. září 2013

Po premiéře ve Frankfurtu se stovkami luxů ozářený a stejným počtem návštěvníků obdivovaný premiant objevil v České republice. Ve středu 25. 9. se konala „tichá česká premiéra“ vozidel Ford Transit Connect a Ford Tourneo Connect ve vstupní hale 2...

 
Po premiéře ve Frankfurtu se stovkami luxů ozářený a stejným počtem návštěvníků obdivovaný premiant objevil v České republice. Ve středu 25. 9. se konala „tichá česká premiéra“ vozidel Ford Transit Connect a Ford Tourneo Connect ve vstupní hale 2 výstaviště PVA Expo Praha.

Nový Connect vznikl v designérském stylu Ford kinetic Design a nabízí celou řadu účelných prvků, které ocení zájemci o osobní verzi Tourneo či podnikatelé a dopravci u verze Transit. O kvalitách vozidla svědčí získání prestižního titulu Mezinárodní dodávka roku 2014. Všestranné Tourneo nabízí flexibilní uspořádání sedadel i vynikající zavazadlový prostor v moderně střižené karoserii. Aerodynamický profil, tónovaná boční okna a vnější zpětná zrcátka s integrovanými směrovými světly společně vytvářejí design dynamického vícemístného automobilu. Ať už zvolíme pětimístné Tourneo Connect nebo delší Grand Tourneo Connect, které bude nabízeno v pětimístné a sedmimístné verzi, získáme dostatečný prostor pro všechny cestující i jejich zavazadla. Sedadlo spolujezdce v Tourneu Conect má sklopné opěradlo, takže z něj lze vytvořit stolek. Zadní sedadla jsou dělená v poměru 60/40, sklopná a vyjímatelná. Zavazadlový prostor tak může být uspořádán podle momentální potřeby. V modelu Grand Tourneo Connect se zadní sedadla sklápějí naplocho k podlaze, pokud je potřeba maximální zavazadlový prostor, a na přání se dodává i třetí řada sedadel. Ta je dělená v poměru 50/50 a je rovněž sklopná. Ford dává na výběr několik vyspělých a velmi hospodárných zážehových i vznětových motorů. V kombinaci s aplikovanými elektronickými systémy lze zařadit novinky mezi nejúspornější vozidla své kategorie.

Revoluční nový zážehový tříválec 1.0 EcoBoost rozhodně nebude brzdit provoz a navíc nabízí velmi příznivou spotřebu a nízké emise CO2: 6,0 l/100 km a 143 g/km. V případě samočinné převodovky lze volit motor 1,6 l/110 kW. Vyspělá jednotka 1.6 Duratorq TDCi se dodává ve čtyřech verzích od 55 do 85 kW. Manuální převodovka je podle zvolené varianty motoru pětistupňová nebo šestistupňová. Hodnoty kombinované spotřeby začínají u 4,4 l/100 km. Tomu odpovídají emise CO2 na úrovni 116 g/km. Jednou z úsporných technologií ECOnetic je systém Stop-Start, který automaticky vypne motor jakmile zastavíte na semaforech nebo v koloně, přitom ale stále dodává elektřinu pro spotřebiče jako klimatizace nebo rádio. Pak stačí jen sešlápnout spojku a zařadit jedničku a motor hned zase naskočí. Stop-Start dokáže snížit spotřebu paliva v městském cyklu až o 10 %. Inovativní systém Ford Eco Mode neustále vyhodnocuje vliv vašeho jízdního stylu na spotřebu. Systém analyzuje rychlost, řazení, předvídavost i poměr krátkých a dlouhých jízd. Inteligentní software pak poskytuje rady, jak zlepšit spotřebu paliva. Ford Transit může být financován, stejně jako ostatní modely a verze, formou Super Zero úvěru. Uveďme příklad: Cena vozidla Ford Transit Connect Base 1.0 EcoBoost činí včetně DPH 362 879 Kč (bez DPH 299 900 Kč) při záloze 72 576 Kč je doba úvěru 60 měsíců a měsíční splátka 6091 Kč.

Více technických informací v listopadovém čísle T&b 4/2013.


 
image2844
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz