Fleetové ceny rozdány  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Fleetové ceny rozdány

Fleetové ceny rozdány

 
image2852

úterý, 8. října 2013

Na slavnostním galavečeru v prostorách muzea Stará čistírna v Praze - Bubenči byly ve čtvrtek 3. října 2013 vyhlášeny výsledky šestého ročníku ALD Automotive Fleet Awards, ankety, která oceňuje nejlepší osobnosti, produkty a služby v oblasti...

 
Na slavnostním galavečeru v prostorách muzea Stará čistírna v Praze - Bubenči byly ve čtvrtek 3. října 2013 vyhlášeny výsledky šestého ročníku ALD Automotive Fleet Awards, ankety, která oceňuje nejlepší osobnosti, produkty a služby v oblasti pořizování, správy a řízení vozových parků ve firmách. Během ceremoniálu, jehož se zúčastnilo na 160 hostů, bylo jako tradičně rozdáno celkem 21 sošek Fleetových múz.

Ve svém šestém roce anketa ALD Automotive Fleet Awards výrazně nevybočila ze svého tradičního rámce, naopak využívá kontinuity, stability a nahromaděných zkušeností, jak konstatoval v úvodu ředitel pořádající organizace, společnosti Club 91, s.r.o, Martin Mensa: „Model, který jsme před šesti lety nastavili, se ukázal jako úspěšný. Anketu jsme zakládali nikoli samoúčelně, ale jako součást komplexní komunikační platformy pro sféru fleet managementu, jejímž cílem je podpora obchodu. Tento model, postavený na těsné interakci dodavatelů a odběratelů, je pro partnery zajímavý, o čemž svědčí reprezentativní zastoupení výrobců automobilů a dalších partnerů. Jsme rádi, že se nám navzdory ne zrovna lehké situaci v oblasti prodeje osobních automobilů podařilo minimálně zachovat obvyklý rozměr ankety a všech akcí, které ALD Automotive Fleet Awards doprovázejí." A jak letošní anketa dopadla?

Fleetové produkty a služby
V kategorii Financování vozového parku zvítězila společnost ŠkoFIN s.r.o. (Volkswagen Finance) a produkt „Máte práva“, který je určen pro financování užitkových vozů Volkswagen.

V kategorii Full service správa vozového parku zvítězila společnost ALD Automotive s.r.o. se svým komplexním leasingovým programem Ultra All Inclusive.

V kategorii Pojištění vozového parku si trofej za vítězství odnesla společnost Allianz pojišťovna, a.s. za svůj komplexní pojistný program Autoflotily.

V kategorii elektronické a telematické systémy zvítězila společnost CCS Česká společnost pro platební karty, s.r.o. se svým monitorovacím a logistickým systémem CCS Carnet.

V kategorii Servis vozového parku si fleetovou múzu odnesla společnost Elit CZ, spol. s r.o. díky svému servisnímu konceptu Car Fleet Service.

V kategorii Ekologický přístup zvítězila společnost RWE Energo, s.r.o., která si svůj triumf vysloužila dlouhodobou podporou a propagací využívání stlačeného zemního plynu v dopravě.

Fleetovými manažery roku za rok 2013 se stali Rastislav Dobrovodský ze společnosti Danone a Kateřina Vaněčková ze společnosti Renault Česká republika, a.s.

Firemní auto roku

Anketa Firemní auto roku 2013, která je součástí ALD Automotive Fleet Awards, přinesla jak překvapení, tak výsledky korespondující s očekáváním. Stočlenná manažerská porota svým bodováním rozhodla takto:

Mezi referentskými vozy kategorie Mini získal nejvíce bodů Opel Adam, který zaujal zejména svým designem a interiérem. Na druhém místě skončila Škoda Citigo, oceněná za užitnou hodnotu a fleetový potenciál, třetí skončil koncernový sourozenec a loňský vítěz Volkswagen up!.

V kategorii Standard obhájil loňské prvenství Peugeot 208, který zabodoval zejména interiérem a jízdními vlastnostmi, druhý skončil Renault Clio Grand Tour a třetí příčka patří Hyundai ix20.

V kategorii Benefit si prvenství odnesla podle očekávání mnohých nová Škoda Octavia Combi, která nenašla přemožitele v parametrech užitná hodnota a fleetový potenciál, druhá příčka patří Toyotě Auris Touring Sports a třetí Volkswagenu Golf.

Mezi manažerskými automobily kategorie Benefit Plus se prosadila modernizovaná Škoda Superb Combi. Ta porotce nejvíce zaujala stejně jako Octavia, užitnými vlastnostmi a fleetovým potenciálem. Druhá příčka náleží jen těsně druhému Volkswagenu Passat Variant a třetí Peugeotu 508 SW.

V kategorii Top přisoudila porota prvenství vozu Mercedes-Benz třída E, druhou příčku obsadil Jaguar XF Sportbrake a třetí příčka připadla Lexusu IS.

V kategorii Unlimited zvítězil nový Range Rover před rovněž novým Mercedesem-Benz ML. Třetí místo obsadil Subaru Forester.
Mezi lehkými užitkovými automobily kategorie Midi dominoval opět Volkswagen Caddy, druhý skončil Mercedes-Benz Citan Kawa a třetí Dacia Dokker Van.

V kategorii středně velkých dodávek, nazvané Classic, se prosadila novinka jménem Ford Transit Custom Van, druhá příčka patří Volkswagenu Transporter a třetí skončil Fiat Doblo XL.

V kategorii největších LUV nazvané Full Size zvítězil Volkswagen Crafter před Fordem Transit.

Fleetovou novinkou roku, kterou vyhlašuje redakce magazínu FLEET firemní automobily, se za rok 2013 stala Toyota Auris Touring Sports Hybrid.

Internetové hlasování
Hlasování stočlenné odborné poroty tradičně doprovází také internetová anketa na serveru časopisu FLEET firemní automobily. Tato anketa je veřejná a je podporována mediálními partnery i zúčastněnými partnery a sponzory. Zde se hlasuje pouze ve třech kategoriích, a to referentské vozy, manažerské vozy a lehké užitkové vozy. V tomto pořadí si nejvíce hlasů a tedy Fleetové múzy odnesly vozy Opel Astra ST, Mazda 6 a Ford Transit Custom Van, který si tak připsal prvenství hned dvakrát.

Podrobné výsledky a komentáře budou zveřejněny v říjnovém čísle časopisu FLEET firemní automobily.

Pro případné další informace, prosím, kontaktujte:

Martin Mensa

managing director

 

Club 91, s.r.o.
5. května 9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Fax: +420 241 403 333Zdroj: TZ Club 91 s.r.o.

 
image2853image2854
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz