Dlouhodobé testování zárukou skvělých jízdních vlastností  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Dlouhodobé testování zárukou skvělých jízdních vlastností

Dlouhodobé testování zárukou skvělých jízdních vlastností

 
image2868

úterý, 12. listopadu 2013

Nové modely nákladních vozů Volvo FE a Volvo FL se v městském prostředí ovládají snadněji než dříve. Toto tvrzení je založeno na létech testování a vývoje vozidel a jejich komponent. Důkladnými testy prošlo vše – od vibrací volantu a zpětného...

 
Nové modely nákladních vozů Volvo FE a Volvo FL se v městském prostředí ovládají snadněji než dříve. Toto tvrzení je založeno na létech testování a vývoje vozidel a jejich komponent. Důkladnými testy prošlo vše – od vibrací volantu a zpětného zrcátka až po hladinu hluku motoru.

Provozní testy u zákazníků
Karli Walter, který už čtrnáct let řídí distribuční nákladní vozy pro švýcarskou dopravní společnost Gabriel, testoval nový model Volvo FL sedm měsíců.
„Tím nejlepším rysem nového modelu je jeho výborná manévrovatelnost důležitá při jízdě v náročnějších podmínkách (průjezd v úzkých uličkách atp.). Tento nový model má vyšší výkon a vyšší nosnost a jeho řízení je skutečně snadné," říká.
Ze všech testů, které společnost Volvo Trucks provádí, jsou provozní testy jedny z nejdůležitějších. Používají se proto, aby vývoj pokročilých produktů odpovídal podmínkám reálného provozu. „Zpětná vazba od testovacích řidičů je pro nás nesmírně cenná. Je potvrzením všeho, co děláme. Je to koneckonců otázka jednoho zcela zřejmého faktoru, a to je prostě splnění očekávání našich zákazníků," říká Hayder Wokil.

Nízká úroveň hluku optimalizovaná pro městský provoz
Jedním z nejdůležitějších faktorů z hlediska komfortu řidiče je nízká úroveň hluku v kabině. Z tohoto důvodu byl každý jednotlivý detail – od vibrací zpětného zrcátka, sedadla a volantu až ke hluku generovanému motorem a okénky – důkladně prozkoumán a vyhodnocen. Díky zcela novým motorům standardu Euro 6 byla úroveň hluku v kabině řidiče podstatně snížena.  „Tyto nové motory mají nižší provozní otáčky a díky tomu jsou tišší a lépe optimalizované pro jízdu v městském prostředí. Největším přínosem vyplývajícím z lepšího odhlučnění kabiny je snížení únavy řidiče. A čilejší řidič je také pozornější a bezpečnější," říká produktový manažer nákladních vozů FE a FL společnosti Volvo Trucks Tobias Bergman.

Ověření celkové doby provozu nákladního vozu
Další důležitou součástí zdokonalování pracovního prostředí řidiče jsou testy jízdy na nerovných cestách, přes hrboly a výtluky. Proměřují se vibrace nákladního vozu, které pak mohou být až do nejnižší úrovně kmitání reprodukovány v laboratoři.
Po důkladném otestování na laboratorních přístrojích absolvovaly nákladní vozy – včetně nových motorů Euro 6 a automatické převodovky I Shift – kolo za kolem na zkušební dráze společnosti Volvo Trucks. Funkce převodového ústrojí byla testována rozjížděním na svazích s gradientem až 25 %. „Potom jsme provedli zrychlený test trvanlivosti a životnosti kompletního vozidla. Tyto testy jsou jedny z nejkomplexnějších testů a je při nich ověřována celková doba technického života nákladního vozu. Celkově najely nové modely 12 000 kilometrů po náročných testovacích drahách a na otevřených silnicích, což odpovídá 500 000 km – neboli celkové době provozu nákladního vozu – při standardních podmínkách," řekl Hayder Wokil.

Fakta o nových modelech Volvo FE a Volvo FL
Nové modely Volvo FE a Volvo FL jsou optimalizovány pro snadný provoz v městském prostředí. Nejdůležitější nové rysy zahrnují nové motory Euro 6 – D5 a D8 –, které nabízejí zlepšené charakteristiky řízení a vyšší produktivitu díky rychlejšímu nárůstu točivého momentu. Nový model Volvo FE je dostupný také s převodovkou I Shift, která řidiči usnadňuje život, protože ve stresových situacích nemusí řadit stupně manuálně. Nový model Volvo FL je dostupný také s nižším vstupem, zlepšeným výhledem a snadněji se nakládá, a to při nosnosti zvýšené o 500 kg. Oba modely jsou tišší a byly zdokonaleny, mají ergonomičtější a bezpečnější sedadla a zdokonalenou přístrojovou desku.

Zdroj: TZ Volvo Truck Czech s.r.o.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz