DB Schenker přebírá první sériově vyrobený Mercedes-Benz eActros  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » DB Schenker přebírá první sériově vyrobený Mercedes-Benz eActros

DB Schenker přebírá první sériově vyrobený Mercedes-Benz eActros

 
schenker

středa, 30. března 2022

(TZ:Schenker) DB Schenker je prvním zákazníkem na světě, který do svého vozového parku převzal sériově vyráběný elektrický vůz Mercedes-Benz eActros. Společnost využije 19tunový nákladní vůz pro rozvoz zásilek ve městech. Už dnes DB Schenker nabízí bezemisní doručování z více něž 60 evropských terminálů. Vozy eActros rozšíří flotilu udržitelných vozidel DB Schenker o další elektromobil a významně tak přispějí k dosažení klimaticky neutrální logistiky.

 

„Jako lídr na trhu silničních přeprav v Evropě s flotilou čítající více než 30 000 vozů jsme si vytyčili cíl stát se předním poskytovatelem zelené logistiky. To znamená nejen spolehlivost našich služeb, ale také závazek k ochraně životního prostředí. K tomu je zapotřebí vhodný mix vozů na alternativní pohony. Dobrou zkušenost máme s lehkými nákladními vozy FUSO eCanter výrobce Daimler, které denně provozujeme na několika terminálech DB Schenker. Nyní jsme zvědaví, jak si povede eActros,“ říká Wolfgang Janda, výkonný viceprezident a vedoucí segmentu Network & Line Haul Management ve společnosti DB Schenker. „Těší nás, že se společnost DB Schenker spoléhá na Mercedes-Benz eActros. Při vývoji vozu eActros jsme spolu úzce spolupracovali, což nám umožnilo zapracovat zpětnou vazbu z reálného provozu do sériově vyráběného vozu. Model eActros je tak plnohodnotným Mercedesem a tím správným vozidlem pro éru udržitelnosti,“ dodává Karin Rådströmová, členka představenstva společnosti Daimler Truck Holding AG, odpovědná za regiony Evropa a Latinská Amerika a značku Mercedes-Benz Truck.

Rozšíření zelené městské logistiky
První testování vozů Mercedes-Benz eActros začalo v roce 2020 v centru Lipska, kde vozy simulovaly CO2 neutrální provoz v praxi. S odhadovaným dojezdem 200 km dokázal eActros zvládnout všechny denní úkoly na jedno nabití. Baterie kamionu se pak každý večer dobíjely v dobíjecí stanici. Společnost DB Schenker také již přes rok využívá více než 40 nákladních vozidel FUSO eCanter v 11 evropských zemích – včetně Německa, Francie, Finska, Itálie a Španělska.

Jak fungují vozy eActros?
Bateriový systém vozu eActros 300 se skládá ze tří sad baterií, které mají využitelnou kapacitu přibližně 97 kWh. Technologickým zlatým hřebem elektrického nákladního vozu je pohonný systém, který tvoří pevná elektronická náprava se dvěma integrovanými elektromotory a dvoustupňovou převodovkou. Dva kapalinou chlazené motory generují stálý výkon 330 kW, který se může nárazově vyšplhat až na 400 kW. Elektrickou energii lze také získat zpět pomocí rekuperace. Energie vzniklá při brždění se vrací zpět do akumulátoru, kde ji vůz může využít k pozdějšímu pohonu. Vozidlo eActros lze nabíjet v napájecích stanicích s výkonem až 160 kW. Nástavby pro modely Mercedes-Benz eActros, které využívá DB Schenker, vyrábí společnost SPIER. Vozy jsou vybaveny skříňovou nástavbou SPIER Athlet v provedení aeroform (délka: 7 300 mm, výška: cca 2 489 mm). V kombinaci se střešním spoilerem snižují profilové hrany a krytky, které se táhnou podél celé karoserie, celkový odpor vzduchu a zvyšují tak účinný dojezd vozu. Nástavba, která zvládne jak vysoké užitné zatížení, tak velký objem přepravovaného nákladu, je přizpůsobena potřebám zákazníků například z hlediska bezpečného zajištění nákladu.

Profil DB Schenker            
DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení – od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Celosvětovou síť DB Schenker tvoří přes 2000 poboček ve vice než 130 zemích, kde dohromady zaměstnává 74 tisíc spolupracovníků. V České republice má DB Schenker prostřednictvím SCHENKER spol. s r. o. silné zastoupení – 2300 kvalifikovaných spolupracovníků na 22 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokáže být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb společnost dbá na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebírá aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snaží se přinášet užitek nad rámec společnosti.

Napsal: Tisková zpráva

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz