Nová Scania Streamline míří do ZOŠI TRANS  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Nová Scania Streamline míří do ZOŠI TRANS

Nová Scania Streamline míří do ZOŠI TRANS

 
image2830

pátek, 20. září 2013

9 nových Scanií Streamline bylo předáno společnosti ZOŠI TRANS. Jedná se tak o první velkou předávku nové řady Scania Streamline na území ČR. Vozidla Scania R 440 jsou navíc v provedení Ecolution. Scania Streamline navazuje na původní řadu z...

 

9 nových Scanií Streamline bylo předáno společnosti ZOŠI TRANS. Jedná se tak o první velkou předávku nové řady Scania Streamline na území ČR. Vozidla Scania R 440 jsou navíc v provedení Ecolution.

Scania Streamline navazuje na původní řadu z roku 1991. Nové vozy Scania Streamline dosahují díky vytříbené aerodynamice a zdokonaleným výkonnostním režimům systému Scania Opticruise až 8% úspor paliva. Scania Streamline byla oficiálně představena světu v březnu tohoto roku a již po pár měsících je zařazována do vozových parků českých dopravců. Scania Ecolution je program, v jehož rámci je při specifikaci kladen velký důraz na spotřebu vozidel. Specifikací však snaha o co nejmenší spotřebu nekončí. Důležitý je i propracovaný systém školení řidičů a využití moderního telematického systému Scania Fleet Management. To všechno je součástí programu Scania Ecolution. 9 předaných Scanií (v barvách DHL, pro které firma ZOŠI Trans jezdí) je poháněno 13-ti litrovým, řadovým šestiválcem o výkonu 440 koní v emisní normě EEV. V rámci Ecolution programu jsou vozidla vybavena speciálními aerodynamickými bočními plasty, střešními a bočními spoilery (včetně jejich prodloužení). Nechybí ani prediktivní tempomat Scania Active Prediction, který pomáhá řidič ušetřit palivo.

Spolu s 9 vozidly Ecolution došlo i k předávce „královské" Scanie R 500. Předání v sídle moravského dealera Scania v Brně se osobně účastnil jednatel společnosti ZOŠI TRANS, pan Marek Šimbera spolu se zástupci firmy. Za společnost Scania byli přítomni generální ředitel Scania CER Peter Hornig spolu s obchodním ředitelem Mariánem Černochem, marketingovým ředitelem Attilou Vendéghem, ředitelem moravského dealerství Scania, Petrem Cieslarem a fleetovým prodejcem pro Moravu, Jiřím Tomanem.  „Těchto 9 předaných vozidel doplnilo číslo celkově předaných Scanií pro naši firmu na 124, z nichž máme v současnosti v provozu 71. Myslím, že to je jasné vyjádření mé spokojenosti se Scanií. A to nejen s vozidly Scania, ale i servisem a s lidmi, se kterými ve Scanii jednám. Spojení nové řady Streamline a provedení Ecolution bylo to nejlepší, co jsme mohli nyní při obnově parku udělat." dodal Marek Šimbera, jednatel společnosti ZOŠI TRANS.

Zdroj: TZ Scania Czech Republic s.r.o.

 
image2829
 
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz