Každá nová zkušenost mě posouvá dál  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Každá nová zkušenost mě posouvá dál

Každá nová zkušenost mě posouvá dál

 
logistika

pondělí, 29. března 2021

"Když srovnáte první týdny roku 2021 se stejným obdobím roku 2020, v čem se nejvíce změnil život manažera/manažerky české autodopravní či logistické společnosti, a jak tyto změny vy, potažmo vaše společnost snášíte?", to je první otázka našeho Barometru silniční autodopravy 2021, kterou jsme položili 26 manažerům a manažerkám silniční autodopravy e jejím dodavatelům v prvním vydání časopisu Truck & business letošního roku. Na otázku dnes odpovídá Ivana Košianová, ředitelka pozemní přepravy CZ/SK/HU, Gefco Česká republika s.r.o.

 

"Podívám-li na první týdny roku 2021, které máme za sebou, a porovnám je s rokem 2020, z byznysového hlediska vnímám dva základní faktory, které mají vliv na negativní vývoj trhu všeobecně. Jsou to covid a brexit. Oba výrazně ovlivňují vývoj trhu od začátku roku. Covid způsobil jeho pokles, náš sektor to ovlivňuje výrazně, protože kvůli lockdownu je ve většině zemí EU menší poptávka po zboží, a tím pádem se méně objednává a přepravuje. Navíc každá země má své specifické požadavky, které naši dopravci musí splňovat, a je potřeba na ně flexibilně reagovat tak, aby byla zajištěna kontinuita přepravy a zboží se klientům doručilo včas, hlavně do kritických infrastruktur. Brexit s sebou přinesl hodně administrativní práce, nové podmínky v rámci přepravy mezi EU a Spojeným královstvím, se kterými se stále ještě seznamujeme, učíme se je a zvykáme si na nové procesy. Naproti tomu začátek roku 2020 byl stabilní, byly cítit ještě dozvuky ekonomického boomu a předešlých let, který zastavil až příchod covidu."

"Moje práce tedy vyžaduje pružnost, řešení nových situací, na které naše společnost dosud nebyla zvyklá, a nedá se na ně ani velmi připravit, neboť každý den přináší něco nového. O tom ale svět logistiky je, různorodý, nevyzpytatelný, hledání rychlých a efektivních řešení je mojí dennodenní náplní práce. Každá nová zkušenost mě posouvá dál a hodně mě naučí."

 
lide-2
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz