Francie spustí Ecotaxe až v lednu, s registrací se však nevyplatí čekat  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Francie spustí Ecotaxe až v lednu, s registrací se však nevyplatí čekat

Francie spustí Ecotaxe až v lednu, s registrací se však nevyplatí čekat

 
image2839

pondělí, 23. září 2013

Spuštění systému výběru francouzské silniční daně Ecotaxe bylo posunuto z 1. října 2013 na 1. ledna 2014. Oznámily to francouzské úřady. „Přestože bylo spuštění odloženo, dopravci by se měli zaregistrovat co nejdříve, vyhnou se tak prostojům na...

 
Spuštění systému výběru francouzské silniční daně Ecotaxe bylo posunuto z 1. října 2013 na 1. ledna 2014. Oznámily to francouzské úřady. „Přestože bylo spuštění odloženo, dopravci by se měli zaregistrovat co nejdříve, vyhnou se tak prostojům na hranicích a vysokým pokutám,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.

Podle aktuálních informací riskuje řidič vozidla bez platné palubní jednotky OBU na silnici zpoplatněné daní Ecotaxe pokutu ve výši 750 eur, a pokud se mu do 4 km nepodaří komunikaci podléhající výběru daně opustit, může zaplatit stejnou částku i při další kontrole.

Zaregistruje-li se dopravní společnost u certifikovaného partnera Ecotaxe, jakým je i DKV Euro Service, obdrží palubní jednotku s možností následného vyúčtování daně (režim PostPay), včetně nároku na slevu ve výši 10 procent. DKV nabízí svým zákazníkům jednoduchou registraci na internetu v několika světových jazycích, včetně češtiny. Uživatel zároveň obdrží seznam všech dokumentů, které musí předložit, aby registraci dokončil bez zbytečných průtahů.

Pokud se dopravce rozhodne pro režim platby PrePay, je možné se zaregistrovat při vstupu na území Francie, zejména na jejích hranicích se sousedními státy, a to v prodejních místech Ecomouv´, u nichž je akceptována rovněž karta DKV. Řidiči však musí, obzvláště začátkem ledna, počítat až s několikahodinovými frontami a nutností mít u sebe požadované registrační dokumenty.

Další informace o internetové registraci DKV Euro Service a seznam prodejních míst Ecomouv´ lze nalézt na www.dkv-ecotaxe.com.


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz