Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Evropská kamionová doprava na totálním rozcestí

Evropská kamionová doprava na totálním rozcestí

 
lide-2

pondělí, 25. června 2018

Nepříliš optimistický titul tohoto příspěvku patří současně názvu konference, kterou jsme absolvovali 22. června v kongresovém sále Columna v Praze 4, Pyšelská ulice. Konference se uskutečnila díky společnosti TOTAL Česká republika, která svěřila organizaci celé akce zkušené skupině ReliantGroup.

 

Stejně jako předchozí konference zaměřené na logistiku, patřila i ta poslední řízená Miroslavem Rumlerem ml. (na snímku) svoji skladbou, uspořádáním i výběrem přednášejících k přitažlivým akcím pro dopravce.

Konference byla, již podle názvu s podtitulem legislativa, bezpečnost a regulace, zaměřena zejména na otázky právní a bezpečnostní. Nejvíce prostoru dostal po přivítacích projevech představitelů společností Reliant a TOTAL samostatný advokát Martin Laipold, který ukázal na úskalí, ale i na značné komplikace a finanční ztráty, jaké mohou vzniknout v případě byť jen malého přehlédnutí či malé nepřesnosti při vypracování přepravní a zasilatelské smlouvy.

Jaká nebezpečí číhají na autodopravce ukázali ve svých vystoupeních na konkrétních případech další přednášející. Uvedeme alespoň témata, jimž se ve svých příspěvcích věnovali: Fantómoví dopravci jako každodenní realita či Organizovaná trestná činnost s mezinárodním přesahem.

Zvela odlišná tématika zaplnila po přestávce na kávu druhou část konference, ať již máme na mysli příspěvek Pavla Růžičky ze společnosti TOTAL, v němž se věnoval snižování provozních nákladů, či přednášku s názvem Kompletní péče o pneumatiky (Euromaster – K.A.L.T.). Technicky zaměřené přednášky byly doplněny příspěvky s názvy Rizika pod kontrolou (SATUM Czech) a Zneužití tankovacích karet (AS24).

Více podrobností o konferenci přineseme v tištěné formě magazínu v čísle T&b 3/2018 v září.

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz