Eurowag: Nákladní silniční přeprava stojí na prahu nové éry  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Eurowag: Nákladní silniční přeprava stojí na prahu nové éry

Eurowag: Nákladní silniční přeprava stojí na prahu nové éry

 
ilustracni

pondělí, 16. července 2018

Nákladní silniční přeprava stojí díky inovacím a nástupu nových a chytřejších technologií na prahu nové éry. Podobně jako internet a chytré telefony od základu změnily životy jednotlivců, promění digitální technologie a z toho odvozené chytré služby způsob fungování přepravních společností. V čele této revoluce v silniční přepravě stojí Eurowag.

 

„EBITDA a EBT společnosti vyrostl za loňský rok o celých 44%, resp. 35%. Paralelně s upevňováním pozic na stávajících trzích jsme otevírali trhy nové a s radostí pozorovali univerzalitu a atraktivitu našich řešení napříč Evropou. Zrealizovali jsme několik technologických akvizic a jako jediná společnost působící ve východní Evropě získali licenci poskytovatele elektronických mýtných služeb,“ říká Martin Vohánka, ředitel společnosti Eurowag. 

Jedním z významných milníků společnosti Eurowag dosažených v roce 2017 bylo získání licence evropského poskytovatele elektronických mýtných služeb (European Electronic Toll Service, EETS). V EU je celkem pouze 6 oprávněných poskytovatelů EETS.

EETS je iniciativa Evropské unie, která má přepravcům v Evropě zefektivnit platby mýtného. Očekává se, že EETS vyřeší stávající problém, kdy jsou přepravci nuceni registrovat svá vozidla zvlášť v každém mýtném systému jednotlivých států a vybavovat je několika palubními jednotkami. EETS umožní používání jediné palubní jednotky akceptované všemi provozovateli mýtných systémů v členských zemích EU. Přepravci tyto jednotky získají od poskytovatele služeb EETS a nikoliv od provozovatelů mýtných systémů v jednotlivých zemích, jak je tomu doposud.

„Eurowag investuje velké prostředky do projektu EETS a věří, že poskytne zákazníkům ty nejlepší služby. Poté, co se společnost v únoru 2017 registrovala u českého Ministerstva dopravy jako poskytovatel elektronického mýtného, vyvinula vlastní unikátní palubní jednotku podporovanou zcela novým IT systémem. Eurowag nyní začíná s procesem certifikace a akceptace nové palubní jednotky v zemích jako jsou Maďarsko, Rakousko, Dánsko, Švédsko, Belgie, Francie, Španělsko, Portugalsko, Itálie a připravuje se v zemích, které také plánují zavedení EETS jako je Česká republika, Německo, Polsko, Švýcarsko a Bulharsko. Naším cílem je poskytovat mýtné služby pro celou Evropu v rámci jedné smlouvy, s jedinou registrací a s jednou palubní jednotkou pro co nejvíce členských států EU,“ říká výkonný ředitel pro mýtné systémy Eurowag Bruno Launois.

Prostřednictvím akvizice významného hráče na evropském trhu, rozšířil Eurowag v roce 2017 portfolio svých produktů o špičkový Fleet Management systém. Ten nabízí správcům vozových parků širokou škálu cenných funkcionalit od administrativní podpory, optimalizace přepravních tras, vzdáleného přístupu k údajům tachografu, kontroly spotřeby až po vyhodnocování jízdního stylu řidiče či předpokládanou potřebu údržby vozidla.

 

 

 

 

 

 

 

V průběhu roku 2017 společnost Eurowag dokázala nejen dosáhnout růstu na svých stávajících trzích, ale také otvírat trhy nové jako je Dánsko, Itálie nebo Bělorusko, kde firma zúročila zkušenosti z předchozích vstupů do Lotyšska, Litvy a Estonska, kde působí od konce roku 2016.

 

Srdcem všeho ve společnosti Eurowag jsou lidé. Pestrá skladba motivovaných zaměstnanců je odrazem úspěšně rostoucí firmy. V roce 2017 ve svých řadách společnost Eurowag přivítala více než 160 nových zaměstnanců a může se pyšnit pestrým mezinárodním prostředím, v němž je zastoupeno více než 30 národností a kde se v evropských a blízkovýchodních zastoupeních hovoří plejádou jazyků. Vedení společnosti představuje vyvážený tým co do národností, odborností, zastoupení pohlaví, předchozích pracovních zkušeností i osobnostních charakteristik.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz