Data z auta  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Data z auta

Data z auta

 
data-z-auta

pátek, 30. října 2015

V současné době jsou všichni řidiči, a to se týká zejména těch, kteří denně usedají za volanty trucků, konfrontováni stále vyššími požadavky na hospodárný provoz. Právě spotřeba paliva je parametrem, který u každého autodopravce patří rozhodně k nejsledovanějším. Se zajímavým řešením pro řidiče i autodopravce přichází firma InfoLogic.

 

Zatímco legislativa stále intenzivněji tlačí výrobce ke snižování emisí, nutí autodopravci řidiče kamionů ke snižování spotřeby paliva. Autodopravce i řidič mají sice stejný cíl, ale do vzájemné komunikace zasahuje celá řada faktorů, jako je jízdní styl řidiče, přesnost měření spotřeby, informování dispečera o průběhu jízdy, krádeže paliva z nádrže odstaveného vozidla… Všechny tyto aspekty, důležité jak pro řidiče, tak autodopravce zpracovává nová jednotka vyvinutá zmíněnou firmou.

Od přesného měření k zobrazovací jednotce

Firma InfoLogic s.r.o. se od svého vzniku v roce 2006 věnuje měření spotřeby kamionů, stavebních a jiných strojů.

K měření paliva používá stejné technické řešení jaké je aplikováno u běžných palivoměrů instalovaných ve vozidle v prvovýrobě.

Bezúdržbové sondy vyvinuté firmou InfoLogic jsou velice přesné, vyrobené vždy pro konkrétní nádrž.

Informace z nádrže společně s dalšími provozními údaji zpracovává jednotka InfoBoardRecorder®. Ta umožňuje směrem k uživateli přenést všechna dostupná DATA Z AUTA. Provozní záznamy obsahují např. informace o zatížení motoru, otáčkách přehledně rozdělených do několika segmentů, práci přídavného zařízení/nástavby, běhu motoru naprázdno, spotřebě paliva a mnoho dalších (www.datazauta.cz).

V případě krádeže paliva z nádrže odstaveného vozidla je generován alarm nejen akusticky ve vozidle, ale i prostřednictvím SMS zprávy nebo automatickým zavoláním na mobilní telefon.

InfoBoardDisplay

Nejnovějším produktem je zobrazovací jednotka InfoBoardDisplay. Ta již během jízdy informuje řidiče o hospodárném provozu vozidla, resp. o stylu jízdy.

 

 

Video

Přispívá tak k jeho motivaci přizpůsobit jízdní styl aktuálním podmínkám.

Údaje z jízdy se zaznamenávají a jsou k dispozici na serveru firmy pro následné vyhodnocení ekonomiky provozu.

 Záznamová jednotka je univerzální pro všechny typy nákladních vozidel a strojů. Měření paliva v nádrži je tedy realizované dodatečně namontovanou palivovou sondou kalibrovanou pro libovolnou nádrž a není závislé na stávajícím měření ve vozidle.

Systém je řešený modulově, není nutné najednou instalovat všechny komponenty. Snadné je i propojení na již instalované GPS systémy a jejich rozšíření.

Přínosy pro zákazníka

Řidič je trvale informován o svém jízdním stylu. Nemůže se tak vymlouvat na nedostatek informací nebo na méně přesné hodnoty které jsou zobrazené na přístrojové desce.

Autodopravce má on-line přístup k datům a celé historii provozu vozidla od doby montáže jednotky.

Projekt „data z auta“ (www.datazauta.cz) získal Atest 8SD, certifikát TÜV, ochrannou známku InfoBoardRecorder®.

 

 

 

 
data-z-autadata-z-autadata-z-auta
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz