Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná

Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná

 
grafika

pondělí, 25. května 2020

Doprava začíná pozvolna ožívat, vyplývá z údajů DKV Euro Service, předního poskytovatele služeb pro dopravce. Podle tankování a mýtného českých a slovenských zákazníků DKV je v posledních dvou týdnech patrné odražení od pomyslného dna. I přes tento trend zůstává situace u dopravců velmi vážná.

 

„Objem tankování českých a slovenských dopravců v Evropě začal viditelně klesat v druhé polovině března, a to až na 66 procent objemu ve srovnání se začátkem měsíce. Křivka se začala zvedat v prvním květnovém týdnu a od té doby pozorujeme pozvolný růst na současných 75 procent (20. května). Podobný trend vidíme i u mýta,“ říká Lukáš Ondráček, ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.

K omezení došlo nejen u mezinárodní dopravy, méně se tankovalo také v Česku. Zde ale propady nebyly tak hluboké. V době největšího poklesu na začátku května se objemy pohybovaly kolem 73 procent, v průběhu následujících čtrnácti dnů se zvýšily na 85 procent. Mnohem horší situace je patrná na Slovensku. Objemy tankování poklesly až na 57 procent a následně křivka tankování stoupala jen velice pozvolna – na 62 procent k 20. květnu.

I když se provoz začíná postupně obnovovat, dopravci se stále potýkají s řadou omezení v celé Evropě. Ztížené podmínky dopadají i na řidiče. Práci jim usnadní bezhotovostní úhrady za tankování, servis a mýto. „Obzvláště v případě mýta upřednostňují zákazníci platby v režimu následné úhrady. Řidiči se nemusí zdržovat a riskovat zdraví při platbách na mýtnicích, navíc mají v řadě zemí vyhrazeny speciální pruhy. Vyúčtování obdrží společně s dalšími mýty na jedné faktuře,“ vysvětluje L. Ondráček. Další usnadnění přináší palubní jednotka DKV Box Europe určená zatím pro Německo, Rakousko, Francii, Belgii, Španělsko, Portugalsko a tunely Warnow (DE), Herren (DE) a Liefkenshoek (BE), další země se budou zapojovat postupně.

 

 

 
grafikagrafika
 
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz