Česmad: Fiasko pro silniční dopravu po jednání výboru TRAN  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Česmad: Fiasko pro silniční dopravu po jednání výboru TRAN

Česmad: Fiasko pro silniční dopravu po jednání výboru TRAN

 
ilustracni-1

čtvrtek, 10. ledna 2019

Výbor pro dopravu TRAN Evropského parlamentu nechal evropské silniční dopravce napospas národním aplikacím pravidel o vysílání pracovníků. Členové výboru nepodpořili společná a jednotná pravidla pro vysílání ani navržené změny sociálních předpisů a ze tří částí tzv. Balíčku mobility schválili jen jednu, a to tu nejméně důležitou pro české dopravce.

 

Shodli se pouze na změně pravidel kabotáže a například na povinném návratu vozidel domů každé čtyři týdny. Znamená to, že bude velmi těžké najít ještě nějaký kompromis pro zasedání pléna parlamentu 17. ledna. Je vysoce pravděpodobné, že se současný parlament s Balíčkem mobility nevypořádá a vyjde vniveč dobrý a odpracovaný výsledek z prosincové Rady ministrů.

Generální tajemník Sdružení Česmad Bohemia situaci komentuje: „Měli jsme po dvou letech tvrdé práce a velmi dobrém výsledku z Rady, kde české pozice hájili ministr Ťok a velvyslanec Zajíček, naději, že výbor pro dopravu zaujme konstruktivní přístup, který zabrání uplatňování 27 národních aplikací směrnice o vysílání pracovníků na unijní dopravce a jejich řidiče. Pokud se to nepodaří ani na plénu parlamentu v půlce ledna, budou naši dopravci i nadále vystaveni ochranářským opatřením na západě a naopak nebudou chráněni našimi národními pravidly proti náporu levné konkurence z východu. Dnešní výsledek výboru TRAN je velkým zklamáním!“

Ilustr. foto

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz