CEE Logistics představuje vozidla s pohonem na LNG  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » CEE Logistics představuje vozidla s pohonem na LNG

CEE Logistics představuje vozidla s pohonem na LNG

 
cee

pondělí, 19. dubna 2021

Česká dopravní společnost CEE Logistics a.s. přivítala do své flotily vozidla s pohonem na zkapalněný zemní plyn - LNG. Ke stávajícím dieselovým vozidlům tak nově zařadila tři tahače značky Iveco model S-WAY.

 

V současnosti jsou vozidla s pohonem na LNG jedinou dostupnou alternativou dieselového motoru v mezinárodní kamionové dopravě.

„V průběhu loňského podzimu jsme měli možnost několik týdnů testovat vozidla s pohonem na LNG a výsledkem tohoto testu je nákup tří kusů tahačů značky Iveco, které budou předány na naši plzeňskou pobočku. Ostrý provoz vozidla zahájila v polovině dubna a to na pravidelných linkách do Německa.“, řekl Jan Novák, provozní ředitel společnosti.

Iveco patří dlouhodobě mezi leadery v oblasti vývoje vozidel na alternativní pohon v těžké nákladní dopravě. Vozidla s pohonem na zkapalněný zemní plyn přispívají k diverzifikaci paliv používaných v dopravě, jsou tišší a mají nižší emise CO2, NOx pevných částic, nebo SOx. V rámci Pařížské dohody se Česká republika zavázala snížit do roku 2030 emise CO2 nejméně o 40% ve srovnání s rokem 1990.

„Naše nová vozidla mají dojezd až 1150 km a síť čerpacích stanic na západ od našich hranic neustále roste. V Evropě jsou vozidla s pohonem na LNG již běžnou součástí nákladní dopravy. Jak Česká tak i Slovenská republika jsou stále jen na začátku procesu využívání tohoto alternativního zdroje paliva.“, přidal informace Novák.

Společnost CEE Logistics letos slaví deset let svého působení na trhu. Je součástí skupiny Matteli Group, která operuje s 1200 vozidly, z toho 600 vozidel je vlastních. V roce 2020 vykázala skupina obrat atakující 130 milionů Euro. Její pobočky najdete také v Německu, Itálii a Španělsku, tyto země spolu s Francií patří k evropským lídrům v oblasti využívání vozidel na zkapalněný zemní plyn.

„Věříme, že čistší mobilita je reálným naplněním pojmu zelená logistika v procesech naší logistické skupiny.“, doplnil Josef Nový, generální ředitel společnosti.

Tisková zpráva CEE Logistics

 
cee
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz