CCS Den s Fleetem 2013 odstartoval podzimní obchodní sezonu  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » CCS Den s Fleetem 2013 odstartoval podzimní obchodní sezonu

CCS Den s Fleetem 2013 odstartoval podzimní obchodní sezonu

 
image2827

úterý, 17. září 2013

500 hostů se ve čtvrtek sjelo do Golf & Spa resortu Kunětická hora, aby se zúčastnilo druhé nejvýznamnější akce roku, pořádané časopisem FLEET firemní automobily, CCS Dne s Fleetem 2013 – podzim. Převážnou většinu z nich tvořili zástupci firem z...

 
500 hostů se ve čtvrtek sjelo do Golf & Spa resortu Kunětická hora, aby se zúčastnilo druhé nejvýznamnější akce roku, pořádané časopisem FLEET firemní automobily, CCS Dne s Fleetem 2013 – podzim. Převážnou většinu z nich tvořili zástupci firem z celé ČR provozující vozové parky. Právě jim přijeli představit své produkty zástupci dodavatelských odvětví, především výrobců automobilů.

Akce se zúčastnila drtivá většina značek zastoupených na českém trhu a ty daly k dispozici 118 testovacích vozů. Zhruba polovina z nich nesla nálepku na čelním skle oznamující, že vůz byl nominován do ankety o Firemní auto roku 2013 v rámci letošních ALD Automotive Fleet Awards 2013. V dopoledním čase byly testovací vozy jako již tradičně vyhrazeny zástupcům odborné poroty Fleet Awards, zatímco ostatní hosté se účastnili dopolední konference. Odpoledne již bylo ve znamení čistě outdoorového programu a testovací vozy šly doslova z ruky do ruky.
V situaci, kdy se prodeje osobních automobilů na českém trhu v prvním pololetí poměrně výrazně propadly a kdy většinovým zákazníkem českých filiálek světových výrobců automobilů byly v převážné většině firmy, se zájem automobilových značek o představení svých novinek fleetovým zákazníkům dal očekávat. V posledních letech zanedbávaná obnova vozových parků u řady firem je totiž příslibem naděje, že právě firemní prodeje dokážou rozhýbat trh a vrátit ho k černým číslům. To ostatně platí i o všech dalších dodavatelských odvětvích bezprostředně navázaných na prodej automobilů. CCS Den s Fleetem využily k oslovení nových potenciálních zákazníků další společnosti, jako např. CCS, AEZ, Arval, Elit, RWE, Sixt Leasing, iDry či MaxDrive. U všech dodavatelů bylo patrné, že právě firemní klientela je ta, od níž se nyní hodně očekává. Mezi představenými vozy se objevila jedna úplně čerstvá novinka – revoluční elektromobil BMW i3, který sice ještě nebyl k dispozici pro testování, ale i ve statické podobě budil mimořádnou pozornost.

Konference dala nové podněty
Vlastním testovacím jízdám však předcházela, jako již tradičně, konferenční část, při níž se hosté CCS Dne s Fleetem seznámili s řadou novinek v oblasti fleetových produktů a služeb a načerpali mnoho hodnotných informací.
David Dohnal, Product and Sales Manager Telematics CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o. se věnoval ve své prezentaci dvěma stěžejním a do značné míry provázaným oblastem – nákladům na pohonné hmoty a monitoringu firemních vozidel či strojů. Oba produkty představují v podání CCS ucelený systém, díky kterému může klient optimalizovat čerpání pohonných hmot a zároveň má dohled nad jejich spotřebou.
Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia, se ve své přednášce zaměřil na problematiku ojetých vozidel, která je v rámci fleet managementu důležitá zejména při odprodeji aut, která ve firmě dosloužila. Ta jsou na trhu konfrontována s vozy, u kterých jsou pozměněny a upraveny stav tachometru (snížení počtu ujetých kilometrů je registrováno u 40 % ojetých aut na trhu), stáří (uměle je „omlazeno“ okolo 20 % vozidel) či identifikátory vozidla (18 %). Dalších 16 % ojetin má navíc závadný původ. V případě, že se firma či živnostník rozhodnou zakoupit ojetý vůz, musí věnovat prověření těchto rizikových parametrů patřičnou pozornost. Právě Cebia nabízí několik způsobů, jak na to. 
Jan Tejnor, Head of External Sales společnosti Arval s.r.o., představil ve své přednášce hned několik zajímavostí a novinek, kterými se leasingová společnost snaží svým zákazníkům využívání operativního leasingu zpřehlednit a usnadnit. Arval za tímto účelem nabízí svým klientům školení pro uživatele vozidel, aby měli povědomí o všech aspektech operativního leasingu a věděli, jakým způsobem řešit nejrůznější v praxi nastávající situace.
Lubomír Kolman, Project Manager společnosti RWE Energo s.r.o., zrekapituloval současný stav alternativních paliv v dopravě. Nejdostupnějším a nejperspektivnějším je v současnosti stlačený zemní plyn (CNG). Ing. Kolman poukázal na rostoucí síť veřejných plnicích CNG stanic, kterých je v současnosti v České republice již 48. Nastínil také způsob úhrady této pohonné hmoty pomocí CNG karty, kterou akceptují všechny stanice zapojené do sítě.
Libor Rajdl, obchodní ředitel společnosti Alcar Bohemia, nabídl firmám řešení pro zimní období, kterým je tzv. hybridní kolo, tedy ocelové kolo s designem podobným litým kolům z lehkých slitin. Upozornil, že tato kola jsou pro zimní provoz vhodnější než klasická ocelová kola s krycí poklicí, pod kterou se usazují soli a nečistoty. Hybridní kola jsou také levnější než litá kola. Vedle výhod hybridních ocelových kol se ing. Rajdl věnoval novým kolům značky Dezent připraveným pro podzimní sezonu.
Tomáš Kabrhel, manažer oddělení servisních konceptů společnosti Elit CZ s.r.o., představil službu Car Fleet Service, což je servisní koncept určený jak pro malé a střední firmy, tak pro velké firmy s vozovým parkem nad 200 vozů. Tomáš Kabrhel upozornil na problémy s fakturacemi servisů za provedené práce a nastínil možnosti řešení. Mezi nejkomfortnější patří spolupráce se sítí, která disponuje přehledným systémem evidence a kontroly prováděných prací a garantuje nasmlouvané ceny servisu.
Radovan Mužík ze společnosti Fleet Partners se věnoval tématu optimalizace obnovy vozového parku, které úzce souvisí s problematikou celkových nákladů na provoz vozidel (TCO). Na několika příkladech z praxe ilustroval průběh nákladů na ujetý kilometr v závislosti na stáří a kilometrovém proběhu vozidla. Zdůraznil, že cílem správného načasování obměny firemních automobilů je eliminace zbytečných nákladů, které vůbec nemusejí vzniknout.
CCS Den s Fleetem 2013 – podzim se po všech stránkách vydařil a navzdory převážně deštivému počasí v celé ČR spadlo za celý den v Dříteči sotva pár kapek vody. Hosté akce si odnesli nejenom cenné informace a zážitky z testování i doprovodného programu, ale desítky z nich i hodnotné dárky, které se losovaly v průběhu celého dne. Více než dva kilometry dlouhá šňůra parkujících vozů hostů na příjezdové komunikaci, která musela být pro tento den uzavřena, se začala trhat teprve po 16,30 hodině a ještě po této době byly některé testovací vozy v permanenci. CCS Den s Fleetem 2013 – podzim se opět zapsal jako jedinečný nástroj pro networking a podporu obchodu v oblasti správy vozových parků v České republice. Jeho společensko –obchodní atmosféru podtrhl také vydařený golfový turnaj Fleet on Green, kterého se zúčastnilo dvacet manažerů. Vítězem se stal ing. Petr Breburda, generální ředitel společnosti OSPAP, a.s., vložené disciplíny Nearest to Pin a Longest Drive se staly kořistí ing. Mojmíra Olšera, generálního ředitele společnosti Colorlak, a.s.

Zdroj: TZ Club 91 s.r.o.

 
image2828
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz