Aplikace DAF Connect: vyšší úspora paliva  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Aplikace DAF Connect: vyšší úspora paliva

Aplikace DAF Connect: vyšší úspora paliva

 
daf

čtvrtek, 15. října 2020

Snížit spotřebu paliva a zároveň i emise CO2 pomůže řidičům právě spuštěná aplikace společnosti DAF Trucks, která dokáže optimalizovat chování řidiče prostřednictvím jeho mobilního telefonu. Aplikace ‚DAF Connect‘ rovněž nabízí dispečerům nebo manažerům vozových parků a řidičům možnost vzájemně sdílet informace o jízdách a ukládat je v centrálním úložišti dat.

 

Většina vozidel, která sjíždí z výrobní linky ve společnosti DAF, je vybavena platformou pro správu vozového parku DAF Connect. Tento systém nabízí manažerům vozového parku a dispečerům náhled v reálném čase na výkonnost jejich vozidel a logistických procesů prostřednictvím online portálu. Integrovaná karta (ekologického) hodnocení řidiče Eco SCORE Card jim rovněž umožňuje sledovat efektivitu jeho stylu jízdy.

Aplikace DAF Connect

Díky nové aplikaci DAF Connect rozšiřuje společnost DAF dále své služby platformy pro správu vozového parku. Aplikace, která je dostupná prostřednictvím obchodu Google Play a App Store, je přímo propojena s kartou Eco SCORE Card a ukazuje řidiči nápovědu pro zlepšení efektivity jeho jízdy. Například to, že má třeba plynule zrychlovat nebo dříve využít setrvačnost vozidla či lépe předvídat dopravní situaci. Vysvětlení použití tempomatu je jasné, stejně jako doba chodu motoru ve volnoběžných otáčkách. Vše se zobrazuje na přístrojové desce, která řidiči nabízí okamžité tipy, jak efektivněji řídit vozidlo.

Úspora paliva

Jorg Wijnands, marketingový manažer služby DAF Connect, v této souvislosti uvádí: „Řidič, který ví, jak řídit co nejefektivněji, může snížit roční provozní náklady o tisíce eur. Všimli jsme si také, že roste počet našich zákazníků, kteří odměňují své řidiče, jejichž karta Eco SCORE Card ukazuje, že řídí efektivněji než ostatní.“

Roční analýza

„Aplikace DAF Connect umožňuje řidičům analyzovat jejich výkon nejen za posledních 24 hodin, ale také za předchozí týden, měsíc, čtvrtletí, nebo dokonce za celý rok. Vzhledem k tomu, že je aplikace propojena s kartou řidiče, má řidič či řidička vždy přístup ke svým výkonnostním záznamům, bez ohledu na to, které vozidlo DAF řídí, i když pracuje pro několik různých zaměstnavatelů.“

Komunikace s řidičem

Další funkcí aplikace DAF Connect je možnost komunikace dispečerů a majitelů vozového parku s řidičem prostřednictvím platformy DAF Connect o časových plánech, trase a dalších logistických problémech. Jejich otázky se zobrazují na mobilních telefonech řidičů a lze na ně odpovědět stisknutím tlačítka. Veškerá komunikace mezi řidičem a domovskou základnou se následně uloží v centrálním úložišti. Díky tomu je přístup ke všem potřebným informacím třeba po výměně směny v dispečinku.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz