50 návěsů Kögel Cargo generace NOVUM pro Combinex  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » 50 návěsů Kögel Cargo generace NOVUM pro Combinex

50 návěsů Kögel Cargo generace NOVUM pro Combinex

 
p-ipojna-technika

čtvrtek, 18. července 2019

Nizozemský speditér Combinex B.V. převezme do svého vozového parku 50 návěsů Kögel Cargo generace NOVUM a dva vozy s chladicí skříní Kögel Cool – PurFerro quality. Tato spediční firma založená v roce 2006 zaznamenává trvalý růst a byla podobně jako společnost Kögel oceněna za vzorný management, strategickou vizi, inovativnost a trvale udržitelnou kulturu vedení cenou Best Managed Companies Award. Combinex v současnosti patří k velkým a úspěšným logistickým firmám v Nizozemsku. Zajišťuje pravidelnou přepravu s částečným a kompletním vytížením do Německa, Rakouska, Belgie, Francie, Španělska, Itálie, České republiky, Polska, Irska, do Spojeného Království, do Skandinávie a do Švýcarska. Na nových návěsech nadchla společnost Combinex především sériová výbava a vysoká míra individualizace.

 

Kögel Cargo generace NOVUM
Kromě dobře známých výhod generace NOVUM, jako je nová konzola na přední stěně propouštějící vzduch a světlo, která odvádí síly přes podélný nosník do rámu, nový profil vnějšího rámu, který významně zlepšuje dostupnost vázacích bodů Vario-Fix, jsou návěsy také certifikovány podle DIN EN 12642 Code XL a disponují rozsáhlou standardní výbavou. Společnost Combinex se navíc rozhodla pro zesílený rám podvozku se 120 milimetrů silným hrdlem rámu a podlahu s nosností pro zvýšené zatížení náprav vysokozdvižného vozíku 8000 kilogramů.


Optimální zajištění nákladu
K zajištění nákladu je sériově ve vnějším děrovaném ocelovém rámu Vario-Fix k dispozici 13 párů vázacích ok s bočními háky se silou v tahu 2 500 kg na každé oko. Navíc je volitelně instalováno 20 vázacích popruhů se smyčkami a na vnějším rámu páková ráčna.

Individuální vybavení Combinex
Na vnitřní straně přední stěny je namontována 12 milimetrů silná a 2 500 milimetrů vysoká sítotisková deska a pět milimetrů silný a 500 milimetrů vysoký ocelový plech, který chrání přední stěnu před poškozením v každodenním provozu. Zadní část vozidla je vybavena zesílenými ocelovými nárazníky pro zvýšenou ochranu proti nárazu. Ochranu proti nárazu završuje ocelový úhelník o tloušťce osmi milimetrů příčně probíhající přes celou šířku a zamykací vačková ochrana uprostřed na zakončovacím plechu rámu. Místo běžných hliníkových případně dřevěných latí jsou návěsy vybaveny boční posuvnou plachtou s 24 svislými hliníkovými latěmi na každé straně. Dalším individuálním vybavením je zadní portál s ocelovými rohovými sloupky, lanka na plachty se dvěma držáky, úložný prostor na 32 euro palet, bedna na nářadí a mnohé jiné.

Kögel Cool – PurFerro quality
Pro co nejtišší nakládku a vykládku jsou chladírenské návěsy Kögel standardně vybaveny hliníkovou podlahou s nízkou hlučností. Svařované hliníkové vany v podlahovém prostoru prémiových chladírenských vozidel zajišťují lepší hygienu a snadnější čištění. Podlahové vany navíc zabraňují vnikání vlhkosti do nosných látek, což výrazně prodlužuje životnost a zvyšuje hospodárnost návěsů. Samozřejmě jsou dodrženy také požadavky metodiky HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) na zajištění ochrany zdraví spotřebitelů se zřetelem na přepravu potravin s kontrolovanou teplotou v rámci mezinárodního oběhu zboží. Chladicí skříně rovněž splňují požadavky ATP-FRC. Skříňové nástavby univerzální verze návěsu Kögel Cool – PurFerro quality jsou opatřeny zdokonalenou, vysoce kvalitní a účinnou pěnovou izolací s nulovým obsahem fluorovaných a chlorovaných uhlovodíků. Povrch silné ocelové krycí vrstvy, jejíž vnitřní strana je potažena folií z tvrdého PVC, je snadno udržovatelný. Stěny o tloušťce 45 milimetrů, střecha o tloušťce 85 milimetrů jakož i podlaha o tloušťce 125 milimetrů, které pocházejí z vlastní výroby, zaručují výrazně zlepšený koeficient prostupu tepla (hodnota K). Tento vysoký stupeň ochrany proti teplotním vlivům snižuje spotřebu energie a současně šetří náklady. Kromě toho se vozidlo v standardním provedení dodává s osvědčením o umožnění zajišťování nákladu podle normy DIN EN 12642 Code XL. To je výhodné zejména pro kompaktní náklady s tvarovým stykem a pro paletované zboží.

Individuální vybavení Combinex
Prémiový univerzální chladírenský návěs Kögel je samozřejmě dodáván i s nejrozmanitější individuální výbavou pro jakékoli požadavky různých oblastí použití. Na přání jsou návěsy Kögel Cool – PurFerro quality vybaveny protinárazovou ochrannou stěnou. Tato ochranná stěna, která sestává z jednotlivých klínových hliníkových profilů, je nejen pružně použitelná a snadno demontovatelná za účelem čištění, nýbrž také poskytuje nejvyšší úroveň ochrany při používání v nejnáročnějších podmínkách. Kromě dvou párů gumových nárazníků je namontována průběžná řada gumových nárazníků na zakončovacím plechu rámu a gumová nárazníková lišta vlevo a vpravo na portálovém rámu. Volitelné kotvicí kolejnice, které jsou zapuštěny přímo v pěnové izolaci stěn, umožňují práci bez dodatečné zdlouhavé montáže a pomáhají řidičům při zajišťování nákladu, které lze provádět časově úsporným a spolehlivým způsobem. Dalším zvláštním vybavením je záznamník teploty, úložný prostor na 36 euro palet, ocelový držák světel a mnohé další.

Kögel Telematics
Jak plachtové sedlové návěsy, tak i chladicí skříň jsou navíc vybaveny systémem Kögel Telematics. Díky telematickému balíčku BasicTrailer, který spojuje služby PosControl, TrailerControl a EBSControl, odesílá telematický modul o návěsech Kögel Cargo údaje jako poloha v reálném čase, stav připojení a data EBS na webový portál Kögel Telematics. Telematický balíček CoolTrailer chladicí skříně Cool – PurFerro quality navíc poskytuje prostřednictvím systému TempControl Service taková data, jako je teplota v prostoru, provozní režim chladicího systému a nastavené požadované hodnoty. Díky databázi Kögel Telematics-Connectivity nejenže můžete všechny zaznamenané údaje zobrazit prostřednictvím webového portálu Kögel nebo jiných systémů správy vozového parku, ale lze je zároveň v reálném čase importovat do stávajících procesů a různých softwarových systémů.

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz