Zcela nepřipravený start maďarského mýta  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Zcela nepřipravený start maďarského mýta

Zcela nepřipravený start maďarského mýta

 
image1494

středa, 17. července 2013

I Maďarsko se po vzoru mnoha evropských států rozhodlo zpoplatnit svou silniční síť výkonovým zpoplatněním, obecně nazývaným elektronické mýto. Start tohoto systému, který má zahrnovat více než 6 000 kilometrů komunikací různých druhů, byl...

 
I Maďarsko se po vzoru mnoha evropských států rozhodlo zpoplatnit svou silniční síť výkonovým zpoplatněním, obecně nazývaným elektronické mýto. Start tohoto systému, který má zahrnovat více než 6 000 kilometrů komunikací různých druhů, byl naplánován na pondělí 1. července.

Uspěchaná příprava doprovázená arogantním mlčením maďarských orgánů však překonává i špatné zkušenosti se startem obdobných systémů v Německu, u nás nebo na Slovensku. Pět dní před zahájením výběru mýta na většině maďarských silnic obdrželi nejen čeští, ale i ostatní evropští dopravci pouze jedinou informaci o způsobu výběru, registraci a výši poplatků. Ani dnes ještě ale není možné se do systému zaregistrovat, nefungují kontaktní místa, nejsou k dispozici palubní jednotky. Nejenže tedy hrozí chaos na hraničních přechodech s mnohakilometrovými frontami připomínající období spuštěné železné opony, na území Maďarska bude vážně omezen volný pohyb osob a zboží. Tato situace znepokojuje i Mezinárodní unii silniční dopravy IRU, která na základě podnětu ČESMAD BOHEMIA i dalších partnerských sdružení vyzývá Maďarsko k odložení zahájení výběru mýta do doby, než bude na tento krok seriózně připraveno. Jak potvrdil generální tajemník Sdružení ing. Martin Špryňar: „Není akceptovatelné, aby vlády toužící po penězích vybraných od silničních dopravců ohrožovaly kvůli své neschopnosti mýtný systém."

Zdroj: TZ ČESMAD BOHEMIA


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz