Transit Euro 6 – silná zbraň Fordu  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Transit Euro 6 – silná zbraň Fordu

Transit Euro 6 – silná zbraň Fordu

 
ford

pondělí, 20. června 2016

Druhý červnový týden jsme se skupinou novinářů absolvovali jednodenní mezinárodní prezentaci vozidel Ford Transit Euro 6. Na letišti v Mnichově, kde byl začátek i cíl akce, jsme nasedli do prvního z více než desítky nachystaných Transitů v nejrůznějších verzích a modifikacích.

 

Testovací okruh byl rozděleno na dvě etapy s „mezipřistáním“ v prostorách zámku Hohen Kammer, viz přiložený snímek, kde se konala nejen tisková konference, ale kde měli účastníci prezentace možnost nahlédnout do útrob nových konstrukčních celků, ať již hovoříme o čtyřválci Ford EcoBlue Diesel 2.0, o zadním vzduchovém pérování Transitu Custom Kombi M1 či o samočinné šestistupňové převodovce, která by se záhy měla objevit jak ve vozidlech Transit, tak i ve verzích Transit Custom.

V rámci prezentace jsme usedli za volant vozidel s nízkou i vysokou střechou, s předním i zadním pohonem a s různými výkony motorů. Společným znakem nových Transitů je šestistupňová ručně řazen převodovka, vynikající odhlučnění a bohaté příslušenství zvyšující aktivní bezpečnost vozidla.

Zásadní modernizace ovšem spočívá v montáži nových úsporných motorů zaručujících nižší provozní náklady a úsporu paliva. Vozy jsou homologovanými v emisní normě Euro 6 a nové modely se mohou pochlubit prodloužením servisních intervalů na dva roky resp. 60 000 ujetých kilometrů. Příslušenství Transitu Euro 6 tvoří jednadvacetilitrová nádrž na AdBlue s plnicím hrdlem prakticky umístěným pod jedním víkem s hrdlem palivové nádrže. Náplň přídavné kapaliny vystačí na ujetí 10 000 kilometrů. Předpokládaná snížená spotřeba paliva zhruba o 13 procent přinese slušné roční úspory.

Jízdní dojmy, a zejména podrobnější popis aktuálních úprav vozidel Transit a Transit Custom, budou náplní podrobnější informace o těchto vozidlech v podzimním magazínu Truck & business.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz