Scania Streamline zajistí až 8% úsporu paliva  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Scania Streamline zajistí až 8% úsporu paliva

Scania Streamline zajistí až 8% úsporu paliva

 
image2724

pátek, 10. května 2013

Scania Streamline je pojmenování nákladních vozidel Scania řady G a R, určených pro dálkovou dopravu. Tyto modely mají vynikající spotřebu, nový aerodynamický tvar a jsou vybaveny kompletní sadou spoilerů. Nová verze systému Scania Opticruise...

 
Scania Streamline je pojmenování nákladních vozidel Scania řady G a R, určených pro dálkovou dopravu. Tyto modely mají vynikající spotřebu, nový aerodynamický tvar a jsou vybaveny kompletní sadou spoilerů.

Nová verze systému Scania Opticruise nabízí na výběr několik výkonnostních režimů. Maximální úsporu paliva zaručuje i nový režim "Economy", který je plně integrován s inteligentním tempomatem Scania Active Prediction. Díky novým, ještě výkonnějším motorům Euro 6 druhé generace, mohou nákladní vozidla pro dálkovou dopravu zvýšit úsporu až o 8 procent. Úspora v případě motorů Euro 5 dosahuje až 5 procent. Úkolem nových služeb je pomáhat řidičům a operátorům při jejich každodenní práci i při komunikaci se servisním střediskem. Servisy společnosti Scania mají nyní přístup ke stahování diagnostických dat, čímž se prodlužuje doba provozu vozidel a zkracuje se čas, strávený návštěvou servisu. Henrik Henriksson, výkonný viceprezident odpovědný za prodej a marketing společnosti Scania, říká:
"Společnost Scania investovala do zdokonalování nabídky nákladních vozidel obrovské množství vynalézavosti a znalostí s cílem splnit emisní normu Euro 6. Výsledky nás nesmírně potěšily. S hrdostí konstatujeme, že naše motory Euro 6 spotřebují během provozu méně paliva než jejich předchůdci Euro 5. A nejnovější motory Euro 6 jsou ještě lepší.  Vytrvalý zájem společnosti Scania o úsporu paliva přinesl své ovoce a naši zákazníci si mohou být jisti, že uděláme vše proto, aby v dopravním průmyslu odolávaly konkurenci." Lars Stenqvist, senior viceprezident Vehicle Definition, shrnuje potenciální úspory:  "Naše nové 13-litrové motory Euro 6 druhé generace jsou v porovnání s prvními ještě o 2 až 3 procenta úspornější. Každý ze systémů Scania Opticruise a Scania Active Prediction přispívá 2 až 3 procenty. Kromě toho jsme zdokonalili aerodynamické vlastnosti a snížily odpor našich převodovek. I když čísla nemůžeme jen tak zvýšit, odhadujeme, že potenciální úspora pro evropského zákazníka nákladního vozidla pro dálkovou dopravu s motorem Euro 6 by mohla dosáhnout 8 procent. V případě zákazníků na trzích bez přístupu k topografickým mapovým údajům představuje úspora téměř 5 procent."

Zdroj: TZ Scania Czech Republic s.r.o.


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz