Redakční testy elektromobilů  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Redakční testy elektromobilů

Redakční testy elektromobilů

 
r-zne-znaeky

pondělí, 3. března 2014

V prvním čísle loňského ročníku našeho magazínu jsme letmo představili horkou novinku Peugeot Partner s elektrickým pohonem. Po roce, v třetím únorovém týdnu 2014, měli zájemci o elektrická vozidla v České republice možnost prvního důkladnějšího seznámení s elektromobilem, který obohacuje nabídku francouzské značky. Partner Electric vychází koncepčně z typu Peugeot iOn, který dosud patří k neprodávanějším elektroobilům na evropském trhu.

 

Česká prezentace, rozdělená do čtyřech dnů přilákala do Školicího střediska PSA Peugeot Citroën do Čestlic desítky zvědavců, i „nevěřících Tomášů“, kteří si přišli vyslechnout přednášku o novince uváděné na český trh a okusit svezení s malým nákladním elektromobilem, který doplňuje nabídku o tři roky staršího elegantního osobního „elektrovozíku“.

Chcete-li se dozvědět více o vozidlu Peugeot Electric Furgon L1/L2 nabízeném u nás za 684 600/714 600 Kč (bez DPH), čtěte T&b 2/2014. Do příštího čísla totiž připravujeme obvyklou čtyřstranu „ekotestu“, kde popíšeme první dojmy za volantem včetně podrobné technické specifikace vozu.

Ač není obvyklé testovat na stránkách našeho magazínu automobily kategorie M1, nemohli jsme nechat další zcela mimořádný elektromobil bez povšimnutí, v tomto případě novinku  z Mnichova BMW i3.  Jde totiž o vozidlo, které ukazuje se značným předstihem směr dalšího vývoje elektromobilu. Zlí jazykové tvrdí, že je zde další možnost, a to, že projekt zapadne jako mnoho jiných koncepcí, které předstihly svoji dobu.

Podrobnějšímu popisu progresivní koncepce vozidla a jízdním dojmům se budeme věnovat v obvyklém ekotestu v magazínu Truck & business 1/2014.

Napsal: Vlastík

 
r-zne-znaeky
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz